Vatanens palīdzēs noteikt jaunos WRC talantus

1981. gada pasaules čempions autorallijā Ari Vatanens būs eksperts, kurš palīdzēs noteikt jaunos talantus 2015. gada “Drive Dmack Fiesta Trophy” čempionātā, paziņojuši tā rīkotāji.

Vatanena uzdevums katrā posmā būs izvēlēties vienu braucēju no tiem, kas neaizvada pilnu sezonu, lai dotu arī talantiem, kuriem nav iespēju braukt visos ieskaites rallijos, pretendēt par galveno balvu gada izskaņā notiekošajā finālā.

Pirmo reizi finālā jeb “shoot-out” sacīkstē, kur iepriekšējās sezonās sevi vairākkārt mēģinājis pierādīt arī latvietis Ralfs Sirmacis, drīkstēs piedalīties visi “Fiesta Trophy” čempionāta regulārie jeb reģistrētie dalībnieki. Viņiem pievienosies tie talanti, kurus būs izvēlējies Vatanens.

“Esam pateicīgi, ka Ari Vatanens izvēlēsies tos privātos braucējus, kas nevar atļauties aizvadīt visu “Trophy” sezonu, bet vienalga grib pierādīt savu ātrumu un sacensties par lētākām izmaksām,” atzīst kompānijas “Dmack” motoru sporta nodaļas direktors Diks Kormaks. “Šogad esam veikuši vairākas izmaiņas, kas ikvienam braucējam, kurš piedalās “Trophy” sacensībās, dod iespēju tikt pie galvenās balvas. Domājam, ka tas pavērs iespēju sacensties vēl vairāk braucējiem.”

Arī šogad “Fiesta Trophy” čempionāta uzvarētājs saņems iespēju 2016. gadā pasaules rallija čempionātā sešos posmos bez maksas startēt ar “Ford Fiesta R5” automobili WRC2 ieskaitē. Šogad šo balvu izmanto igaunis Sanders Parns, kurš par “Fiesta Trophy” čempionu kļuva pērn. Savukārt fināla uzvarētājs 2016. gadā varēs aizvadīt vienu sacīksti ar R5 auto.

“Fiesta Trophy” sacensības arī šogad notiks pasaules rallija čempionāta ietvaros, kopumā sešu posmu garumā. Pieteikties čempionātam vēl var līdz 17. aprīlim, bet pirmais posms gaidāms no 21. līdz 24. maijam Portugālē.

Lai gan visi dalībnieki vēl netiek nosaukti, zināms, ka arī šogad “Fiesta Trophy” startēs pērnā gada otrās vietas ieguvējs Toms Keivs, kurš savu rallija braucēja karjeru sāka Latvijā, un trešās vietas ieguvējs Makss Vatanens, Ari Vatanena dēls.

Visas ekipāžas izmantos jauno “Ford Fiesta R2” automobili, kurš aprīkots ar 1.0 litra “EcoBoost” motoru. Nesen jaunais R2 auto debitēja autosacīkstēs, kad WRC pilots Elfins Evanss ar to piedalījās Ziemeļvelsas rallijā (“Rally North Wales”), gan piedzīvojot izstāšanos.

Teksts: 4rati.lv
Foto: drivedmackfiestatrophy.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *