“Hyundai” spiesti atcelt jaunā WRC modeļa debiju līdz 2016. gadam

“Hyundai” rallija komanda jaunās WRC mašīnas debiju pārcēlusi uz 2016. gadu un pirmajās sacīkstēs ar to piedalīsies tikai nākamās sezonas Montekarlo rallijā.

Korejas autoražotājs sākotnēji bija iecerējis jauno “Hyundai i20 WRC” modeli izmantot jau šīs sezonas otrajā pusē, tomēr homologācijas procesa laikā radušās problēmas un debiju nolemts pārcelt uz nākošā gada janvāri.

“Hyundai” komanda arī apstiprinājusi, ka par pamatu WRC modelim tiks izmantots piecu, nevis triju durvju modelis, kā tika ziņots iepriekš. Tieši trīs durvju ielas modeļa izstrādes aizkavēšanās novedusi pie problēmām homologācijas procesā.

“Cerējām atrādīt jauno mašīnu jau šajā sezonā, bet radušās problēmas ar homologācijas procesa termiņiem, kas saistīti ar trīs durvju ielas modeli, līdz ar to aizkavējot rallija programmu,” skaidro “Hyundai” komandas vadītājs Mišels Nandāns. “Šī iemesla dēļ esam nolēmuši darbu turpināt ar piecu durvju versiju, kas būs jaunās paaudzes “i20 WRC” modelis.”

Nandāns arī atklāj, ka 2016. gada WRC modelis būs pilnībā jauns auto un tam faktiski nebūs nekā kopīga ar pašreiz rallijā izmantoto tāda paša nosaukuma “Hyundai i20 WRC” automašīnu.

“Izmaiņas kalendārā mums dos papildus laiku pārliecināties, lai auto būtu spēcīgs tajās jomās, kas mums ir svarīgas,” viņš norāda. “Tajā pašā laikā pašreizējais “i20 WRC” modelis tikmēr tiks apgādāts ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem, ar kuru palīdzību ceram šogad noturēties cīņā par pjedestāliem.”

Sākotnējā iecere paredzēja, ka pirmie jauno WRC mašīnu saņems Tjerī Noivils un Danijs Sordo, kamēr Heidens Padons šogad turpinātu startēt ar to pašu auto, ko izmantojis līdz šim.

Šomēnes Noivils un komandas testpilots Kevins Abrings Spānijas dienvidos aizvadīja testus ar jauno auto, strādājot pie dzinēja un šasijas attīstīšanas augstkalnē.

Jaunā auto testos pie stūres Noivils:

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *