Leģendārajā Vecpils ātrumposmā tapis 50 ķiršu dārzs

Sestdien, 11.aprīlī, leģendārajā Vecpils ātrumposmā pulcējās rallija “Kurzeme” rīkotāji, dalībnieki un atbalstītāji, kuri, sākot rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas svinību pasākumus, iestādīja ķiršu dārzu no 50 augļu kokiem. Ķiršu dārzs izveidots Durbes novada Vecpils pagastā, pilskalna pakājē, kas atrodas netālu no Vecpils baznīcas.

“Vecpils ir slavenākais Latvijas rallija ātrumposms, ķirsis ir viens no tās simboliem, viens no viltīgākajiem šī ātrumposma līkumiem. Tas ir arī simbols rallija “Kurzeme” un liepājnieku spītībai, jo 2009.gadā ķirsīti sacensību laikā nolauza, mēs iestādījām jaunu, pēc diviem gadiem no nolauza atkal, taču mēs atkal tajā vietā iestādījām jaunu kociņu,” stāsta Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2015” direktors Uldis Hmieļevskis. “Tagad Vecpils ātrumposmā būs jauna vieta – rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas ķiršu dārzs, kas pievienosies tām leģendārajām vietām, kuras rallija līdzjutējiem jau ir labi pazīstamas – Stroķu tramplīns, Stroķacs, Kaģene, Ķirsītis, Irbīte un citas.”

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā 11. aprīlī, savukārt svētku kulminācija būs no 27. līdz 29. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls – rallijs “Kurzeme”.
“Kurzemes rallijs savulaik bija flagmanis visam Latvijas rallijam, jo tas bija pirmais posms, kas Latviju ieveda toreizējā Eiropas čempionātā. Mēs izkustējāmies no tās vietas, kad visi teica, ka Igaunijā viss ir labāk, bet Lietuvā – lētāk. Toreiz viss sāka kustēties no šejienes, un tas bija galvenais darbs. Pēc tam jau nāca citi, un tagad mēs esam tur, kur mēs esam – Eiropas rallija čempionāts jau ar citu ralliju ir atpakaļ Kurzemē,” stāsta Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

“Rallija sacensību rīkošana ir komandas darbs. Sacensību rīkošanu 1965. gadā sāka Mārtiņš Sesks, un šo daudzo gadu laikā rallija “Kurzeme” rīkošanā iesaistījušies neskaitāmi simti cilvēku, bez kuru entuziasma un pašaizliedzīgā darba mums šobrīd nebūtu iespējams atskatīties uz tik bagātīgu vēsturi,” stāsta U. Hmieļevskis.

Ķiršu dārza veidošanā iesaistīti audzētavas “Darzalaiks.lv” speciālisti, kuri īpaši šai vietai vispiemērotākos un vietas klimatiskajiem apstākļiem atbilstošākos ķiršu stādus, kas cilvēkus ar saviem krāšņajiem ziediem un gardajām ogām priecēs ilgus gadus. Dārza veidošanā izvēlētas vairākas augļu koku šķirnes, lai veidotos pareiza un acij tīkama ainava. Rallija “Kurzeme” rīkotāji arī pateicas Marekam Lācim, kurš atvēlējis zemi šīs vērienīgās ieceres īstenošanai.

1965. gadā Liepājas piena kombināta Autosporta sekcija tās vadītāja Mārtiņa Seska vadībā sāka rīkot pirmās autorallija sacensības, kas drīz vien kļuva slavenas ne tikai Baltijas valstīs, bet visā Padomju Savienībā un pat ārpus tās robežām. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus “Kurzeme” tika novērtēta arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus.

Teksts: Dzintars Hmieļevskis (rallija “Kurzeme” preses pārstāvis)
Foto: rallykurzeme.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *