“Fabia R5” beidzot saņem FIA atļauju, “Skoda” gatavojas startam

“Skoda Fabia R5” automobilis beidzot izgājis Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) noteikto homologācijas procesu, kas nozīmē, ka ar to oficiāli drīkst piedalīties autosacīkstēs.

“Fabia R5” aizstās Čehijas rūpnīcas lepnumu “Fabia S2000”, ar ko pēdējo gadu laikā izcīnītas daudzas uzvaras un tituli gan nacionāla, gan starptautiska mēroga ralliju čempionātos. Tomēr “Skoda” vadība ir pārliecināta, ka jaunais R5 auto būs ne vien ātrāks par savu priekšgājēju, kā tam arī būtu jābūt, bet arī pamatīgi pārsteigs konkurentus, jo viņi nebūšot gaidījuši, ka šī mašīna ir tik ātra, vēsta komanda.

“Skoda Fabia R5” rallija agregāts aprīkots ar 1.6 litru turbo motoru un sver 1230 kilogramus. Jauda, kas varētu sasniegt pat 300 zirgspēkus, uz priekšu dzīs visus četrus riteņus. Tāpat mašīna aprīkota ar piecu pakāpju sekvenciālo ātrumkārbu.

Testu režīmā trasēs Čehijā, Austrijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Grieķijā, Spānijā un Somijā profesionāli piloti ar mašīnu veikuši aptuveni 10 tūkstošus kilometru.

“Esam gandarīti, ka FIA ir devusi mums zaļo gaismu,” stāsta “Skoda” attīstības departmenta loceklis Dr.Franks Velšs. “Tagad varēsim pierādīt, cik tieši laba ir mūsu rallija mašīna trasē. Arī strādājot ar trešās paaudzes “Fabia” ielas modeli, kura pastāvēšanas sākums izvērties ļoti veiksmīgs, izmantojām “gēnus” no rallija mašīnām un tādā veidā esam uzbūvējuši visu laiku labāko ielas “Fabia”, kuram būs doti iniciāļi R un 5.”

Šobrīd vēl nav zināma precīza “Skoda” rūpnīcas ralliju programma 2015. gada sezonai.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Skoda Motorsport

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *