Lietuvā šovasar notiks grandioza mēroga rallija sacensības

Jūnijā gaidāmajā Lietuvas rallija čempionāta trešajā posmā “Rally Utena” gaidāms īpaši starptautiska mēroga dalībnieku sastāvs, sola sacensību rīkotāji.

Vienā no intervijām pirms kāda laika lietuviešu rallists Martins Samsons par saviem 2015. gada mērķiem izteicās noslēpumaini, sakot, ka “mērķis ir pāršķirt jaunu lappusi Lietuvas autosporta vēsturē”. Toreiz vēl nebija skaidrs, par ko iet runa, jo plašāk sportists neko neatklāja, tomēr tagad viņa ieceres kļuvušas zināmas.

Kompānija “Samson Motorsport” iecerējusi sarīkot īpaši grandiozas rallija sacensības, ar dalībniekiem no daudzām pasaules valstīm. “Rally Utena” notiks 12. un 13. jūnijā.

“Pēdējo mēnešu laikā esmu uzaicinājis uz šo ralliju lielu skaitu braucēju no visas pasaules,” skaidro Samsons. “Esmu saņēmis solījumus ierasties. Ja vien nenotiek kādas neparedzamas lietas, Utenas posmā varētu startēt astoņas vai deviņas ekipāžas no Lielbritānijas, dažas no kurām brauks ar WRC automobiļiem, pa desmit Somijas un Polijas rallija skolu audzēkņiem, tāpat arī būs daži sportisti no Nīderlandes, Vācijas, Ukrainas, Krievijas, Igaunijas, Latvijas, Baltkrievijas, kā arī pat no Libānas un ASV. Starp viņiem ir lielas cerības sagaidīt dzīvās rallija leģendas un šī brīža ātrākos braucējus.”

Lai šie daudzie sportisti nebūtu vīlušies, īpaši tiek domāts arī par citām organizatoriskajām lietām, tostarp ātrumposmiem, kas neliktu vilties.

“Gribam sarīkot tādu ralliju, lai sportisti vēlētos uz to atgriezties,” atzīst Samsons. “Sacīkstei jābūt kompaktai, ērtai un interesantai gan no dalībnieku, gan skatītāju viedokļa. Ceturtdien ekipāžas varēs iesildīties 3 km garā ātrumposmā, bet arī tad, ja viņi ieradīsies tikai piektdien, vēl varēs paspēt uz startu. Puse no 11 ātrumposmiem, kuru kopējais garums būs 130 km, notiks pa vēl rallijā neizmantotiem ceļiem. Pirmajā dienā tiks veikta aptuveni viena trešdaļa distances, arī speciālais ātrumposms Utenas ielās. Otrajā dienā gaidāmi četri ātrumposmi, katrs no kuriem jāveic pa divām reizēm.”

Organizatori arī cer savākt 30 000 eiro lielu naudas balvu fondu, kas ir pat vairāk nekā tiek piešķirts Eiropas čempionāta posmos. Vērtīgas balvas tiek solītas visu klašu trīs ātrākajām ekipāžām.

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *