“Neiksans Rally Sport” pilote Tuškanova uzņemas vainu smagajā avārijā

Latviešu komandas “Neiksans Rally Sport” jaunā pilote Inesa Tuškanova atzinusi savu vainu Eiropas rallija čempionāta trešajā posmā “Circuit of Ireland 2015” piedzīvotajā smagajā avārijā.

Īrijas salā notikušajās sacensībās, kas ir vienas no senākajām pasaulē, sportistiem bija jāaizvada 215 kilometri šaurajos asfalta ātrumposmos, tomēr Tuškanova bija viena no tām, kurai tas nebija pa spēkam. Pēc pirmās dienas sportiste ieņēma piekto vietu ERC2 klasē un bija 34. ātrākā absolūti, bet jau otrajā otrās dienas ātrumposmā Tuškanova smagi avarēja.

Jāatgādina, ka tikai īsi pirms Īrijas ERC posma tika paziņots par Tuškanova pievienošanos Māra Neikšāna vadītajai “Neiksans Rally Sport” komandai.

“Mans mērķis, protams, bija kāpt uz pjedestāla,” stāsta Tuškanova. “Lēmums par piedalīšanos šajā sacīkstē tika pieņemts pēdējā brīdī, arī komanda mašīnu bija saņēmusi novēloti, līdz ar to arī šī iemesla dēļ netika paspēts to pilnībā noregulēt manām vajadzībām.”

“Mums gadījās incidents jau sestdienas otrajā ātrumposmā,” skaidro Tuškanova. “Pirms tam bija sabojājušās bremzes un biju ļoti dusmīga, jo sapratu, ka priekšā ir 26 km garš ātrumposms, ko līdz ar to varam nenobraukt. Rezultātā pilnībā zaudēju koncentrēšanos un labajā pagriezienā iebraucu par ātru, turklāt vēl jāpieskaita šīs bremžu problēmas. Līkums bija šaurs un slidens, ko nebiju ņēmusi vērā – netīrumi šajos ceļos nav vienkārša zeme, bet gan šķembas. Protams, tā bija mana kļūda, jo pat tobrīd, kad sākās problēmas ar bremzēm, nesamazināju ātrumu līdz vēlamajam.”

Lai gan avārija bija iespaidīga, šoreiz ne sportiste, ne viņas stūrmanis Dmitrijs Čumaks necieta.

“Trieciens bija spēcīgs, pa manu pusi,” viņa skaidro. “Tas, protams, bija ļoti sāpīgi. Pēc avārijas “Barum” rallijā, Čehijā, kad guvu smadzeņu satricinājumu, sapratu, cik ļoti šādi negadījumi ietekmē veselību. Tomēr viss turpināsies un 18. aprīlī mēs piedalīsimies “Rally Masters” šovā Maskavā. Tāpat gatavosimies jūnijā gaidāmajam Eiropas čempionāta posmam Portugālē.”

Teksts: 4rati.lv
Foto: formula.hu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *