Lukjaņuks saņem 5000 eiro balvu un slavē savu progresu

Bijušais Latvijas čempions autorallijā Aleksejs Lukjaņuks par labu sniegumu Eiropas čempionāta (ERC) posmā Īrijā saņēmis otro lielāko naudas balvu – 5000 eiro.

Tāpat kā citos ERC posmos, arī “Circuit of Ireland 2015” rallijā ātrākie privātbraucēji savā starpā sadalīja 20 000 eiro, ko piedāvā čempionāta rīkotāji “Eurosport Events”.

Lielāko summu saņēma sacensību otrās vietas ieguvējs Kajetans Kajetanovičs, kurš no uzvarētāja Kreiga Brīna finišā atpalika tikai sešas sekundes – polis savu bankas kontu papildinās par 7000 eiro. Aleksejs Lukjaņuks par izcīnīto sesto vietu ticis pie 5000 eiro, astotās vietas ieguvējs Jaromirs Tarabuss apbalvots ar 3000 eiro, kamēr 2000 eiro saņems igaunis Rauls Jētss – viņam devītā vieta absolūtajā ieskaitē. Savukārt pa 1000 eiro Īrijas ERC posmā pienākas Martinam Makkormakam, Križtiānam Hidegam un Džozefam Makgonigijam.

Lukjaņukam šīs bija pirmās tik liela mēroga asfalta rallija sacīkstes karjerā: “Ir patīkama sajūta, jo esam paveikuši optimālo darba apjomu. Pēdējo dienu sākām tikai 12. pozīcijā, tomēr, ņemot vērā notikumus iepriekšējā dienā, bija liela cerība pakāpties uz augšu. Daudziem dalībniekiem gadījās avārijas vai tehniskas problēmas, mēs braucām samērā veiksmīgi un kaut kā izdevās pacelties līdz sestajai vietai.”

Lukjaņuks arī neslēpj, cik liels bijis ekipāžas progress šajās sacensībās.

“Punkti ziņā sestā vieta varbūt nenospēlēja lielu lomu, jo ne visas sacīkstes iet ieskaitē, tomēr liela loma ir iegūtajai pieredzei,” viņš saka. “Sākumā zaudējām aptuveni 2 sekundes uz kilometru, bet pēdējā ātrumposmā jau spējām nobraukt, zaudējot vairs tikai pussekundi kilometrā. Tiem, kas cīnījās par uzvaru, riska līmenis bija ļoti augsts. Viņi brauca tuvu galējai robežai un viens no Kreiga Brīna konkurentiem arī avarēja.”

ERC kopvērtējumā pēc trim posmiem Lukjaņuks ar 43 punktiem ierindojas augstajā trešajā vietā. Tiesa, abi sezonas līderi jau ir krietni atrāvušies – Latvijas un Īrijas posmu uzvarētāja Kreiga Brīna kontā 78 punkti, bet par 3 punktiem mazāk Kajetanam Kajetanovičam.

Teksts: 4rati.lv
Foto: fiaerc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *