Latvala atgriežas WRC un Somijas posmā startēs ar ‘Rally1’ klases auto

Foto: Honza Fronek

Kādreizējā pasaules rallija čempionāta zvaigzne Jari-Mati Latvala drīzumā piedzīvos atgriešanos WRC, savā māju posmā Somijā startējot ar paša vadītās “Toyota Gazoo Racing” komandas “GR Yaris Rally1” automašīnu.

38 gadus vecais Latvala uz šo posmu atkāpsies no komandas vadītāja pienākumu pildīšanas un šajā amatā viņu uz vienu sacīksti nomainīs “Toyota” automobiļu rūpnīcas priekšsēdētājs Akio Tojoda.

“Tas ir kaut kas nereāls,” saka Latvala. “Pēdējos 20 gados esmu braucis ar visām WRC mašīnām, bet vēl nekad neesmu startējis sacensībās ar “Rally1″ auto. Pagājušā gada beigās biju Japānā un runāju ar lielo bosu Akio Tojodu. Es viņam teicu, ka tas būtu mans sapnis, vēl reizi startēt Somijas rallijā. Divus gadus esot komandas vadītājam, bija sarežģīti to realizēt. Teicu, ka vēlos to izdarīt, kamēr man vēl nav 40. Viņš teica, ka to vajag izdarīt. Tā kā šogad vienu mašīnu izīrējam, tā ir pieejama. Tā tas realizējās.”

Latvala saka, ka labs rezultāts būtu pozīcija starp piekto un desmito. Pirms rallija viņš aizvadīs vienu testu dienu.

Pēdējos gados Latvala visai regulāri piedalās dažādās sacīkstēs ar klasisko “Toyota Celica GT-4”, nereti arī izcīnot uzvaras. Savukārt pasaules čempionātā viņš piedalījās no 2002. līdz 2019. gadam, 2020. gadā vēl aizvadot posmu Zviedrijā. Savā WRC karjerā sportists sasniedzis 18 uzvaras, trīs reizes bijis vicečempions un divreiz sezonu pabeidzis trešajā vietā.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *