Sesks/Francis dodas uz Zviedriju pēc vēl vienas ERC uzvaras

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Šajā nedēļas nogalē Eiropas rallija čempionāts turpināsies ar grants posmu Zviedrijā, kur Mārtiņš Sesks un Renārs Francis lūkos izcīnīt jau trešo uzvaru pēc kārtas šajā sezonā. Pretī stāsies ļoti spēcīgi konkurenti, arī pasaules čempionāta dalībnieks Olivers Solbergs.

“Bauhaus Royal Rally of Scandinavia” ir jauns rallijs, kas iepriekš vēl nav rīkots. Šīs būs pēdējās grants sacīkstes Eiropas čempionātā – sezonas atlikušajā daļā būs jāveic vēl trīs asfalta posmi.

Skandināvijas rallijs notiks Zviedrijas pilsētas Karlštates apkaimē. Jau šodien paredzēts “shakedown” treniņš, savukārt cīņas par uzvaru risināsies turpmākajās divās dienās. Piektdien notiks astoņi ātrumposmi, bet vēl astoņi tiks aizvadīti sestdien. Kopējā rallija distance sastādīs 182.6 kilometrus.

Pēc izcīnītajām uzvarām Polijas un Latvijas ERC posmos, latviešu braucējiem Mārtiņam Seskam un Renāram Francim tagad iespēja gūt jau trešo uzvaru pēc kārtas. Dalībnieku sastāvs īpaši spēcīgs – pretī stāsies sezonas līderis Haidens Padons, Madss Ostbergs, Efrēns Larena, Mateu Franseki, Ole Kristians Veibijs, Franks Tore Larsens, Miko Heikile un daudzi citi. Pirmo reizi šogad Eiropas čempionāta posmā redzēsim Nikolaju Grjazinu, bet viens no galvenajiem favorītiem būs Zviedriju pārstāvošais Olivers Solbergs, kurš citkārt startē pasaules čempionāta WRC2 klasē.

No 47 pieteiktajām ekipāžām 25 startēs ar “Rally2” klases mašīnām. Ar “Rally3” auto tikmēr startēs Latviju pārstāvošā ekipāža Dmitrijs Feofanovs un Normunds Kokins.

Dalībnieku saraksts >>

Pēc aizvadītiem četriem posmiem jaunzēlandietis Padons ir Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderis. Pēc ne tik sekmīgajiem posmiem Azoru un Kanāriju salās, Polijā un Latvijā gūtās uzvaras Seska/Franča ekipāžai ļauj ierindoties otrajā vietā, šobrīd 30 punktus zaudējot līderim. Trešais ir norvēģu pilots Ostbergs, kurš mūsējiem zaudē 14 punktus.

ERC kopvērtējums pirms 5. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *