Safari rallija ievadā par līderi kļūst Tanaks

Ar superspeciālo ātrumposmu Kenijas galvaspilsētā Nairobi šodien startēja pasaules rallija čempionāta septītais posms “Safari Rally Kenya”. Ātrāko rezultātu uzrādīja igauņu pilots Ots Tanaks.

4.84 kilometrus garajā paralēlajā ātrumposmā “M-Sport Ford” vienības pilots Tanaks tikai par 0.1 sekundi pārspēja Sebastjēnu Ožjē, savukārt vairāk par divām sekundēm atpalika pasaules čempionāta līderis Kalle Rovanpera. Pirmajā pieciniekā iekļuva arī Tjerī Noivils un Elfins Evanss.

Takamoto Katsuta, kurš shakedown piedzīvoja pamatīgu avāriju, arī varēja iziet uz starta, pateicoties mehāniķu darbam, kas saveda mašīnu kārtībā.

No WRC2 klases ekipāžām labākais pirmajā ātrumposmā bija Kajetans Kajetanovičs. Ātrāks par viņu gan izrādījās Olivers Solbergs, kurš gan šajā posmā par čempionāta ieskaites punktiem necīnās.

Katrā no nākamajām trim dienām Safari rallija ietvaros paredzēts veikt pa sešiem ātrumposmiem.

Pēc ilga pārtraukuma Safari rallijs WRC kalendārā atgriezās 2021. gadā, kad uzvaru izcīnīja Ožjē. Lai gan šobrīd titulētais pilots neaizvada pilnu sezonu, šajās sacensībās viņš atkal būs ierindā. Savukārt pirms gada Kenijā uzvarēja Rovanpera.

Pēc aizvadītiem sešiem posmiem Rovanperam čempionāta kopvērtējumā ir 25 punktu pārsvars pār Noivilu, par 32 punktiem mazāk Tanakam, bet 34 punktus līderim zaudē Evanss.