Blūms startēs ERC posmā Azoru salās

Rallija „klusā sezona” no marta līdz maijam „LMT Autosporta Akadēmijas” sportistiem šogad ir ievērojami aktīvāka kā aizvadītajās sezonās. Tas, ka starp sacīkstēm šobrīd ir pauze, nebūt nenozīmē, ka sportisti sēž, rokas klēpī salikuši. „LMT Autosporta Akadēmijas” braucēji šajā laikā cītīgi darbojas, lai sevi pilnveidotu – tiek aizvadīti fiziskie treniņi profesionālu treneru pavadībā, kā arī regulāri tiek pārbaudītas un attīsta savas stenogrammas prasmes pa Latvijas grunts seguma ceļiem.

„LMT Autosporta Akadēmijas” braucējs Emīls Blūms gatavojas ne tikai turpmākajiem Latvijas Rallija čempionāta posmiem, bet arī Eiropas junioru rallija čempionāta 3. posmam, kas norisināsies no 1. līdz 6. jūnijam Portugālei piederošajās Azoru salās. 2015. gada sezonas sākumā Liepājā norisinājās ERČ 1. posms, un tā bija lieliska iespēja E.Blūmam salīdzināt sevi ar pārējiem spēcīgajiem Eiropas rallija čempionāta junioriem. Pēc šī posma E.Blūms nākamajai sezonai izvirzīja mērķi piedalīties visos Eiropas junioru rallija čempionāta posmos.

„Liepājas rallijs man bija lieliska pieredze. Sacensības ar Eiropas līmeņa braucējiem ļauj salīdzināt manas spējas, un tā es saprotu, pie kā man ir vēl jāstrādā! Darba vēl ir daudz, lai es sevi labi parādītu ERČ, bet viss ir izdarāms,” stāsta E. Blūms.

Šonedēļ E. Blūms devies uz Īriju iepazīties ar „Circuit of Ireland” ralliju un tās puses rallija ceļiem, pa kuriem no 2. līdz 4. aprīlim norisināsies otrais Junioru ERČ posms. Uz Īriju viņš dosies kopā ar treneri Uldi Briedi un „LMT Autosporta Akadēmijas” rallija apmācības programmas dalībnieku no Lielbritānijas Džošu Kornvelu (Josh Cornwell), kur kopīgi mācīsies apgūt šī viltīgā asfalta rallija ātrumposmus.

Pasaules Rallija čempionāta posmā Polijā „LMT Autosporta Akadēmijas” sportists E. Blūms šogad nepiedalīsies, jo domā ilgtermiņā un vēlas sasniegt savus mērķus, pakāpeniski ejot cauri ERČ. Arī 16 gadus vecā Džoša Kornvela mērķis ir piedalīties ERČ, tāpēc viņš ir izvēlējies „LMT Autosporta Akadēmijas” rallija apmācības programmu, kas kļuvusi populāra arī ārzemēs, jo Latvijas rallija sacīkstēs drīkst piedalīties jaunieši jau no 15 gadu vecuma. Šī iespēja dod lielu pieredzi, krājot nobrauktos kilometrus un saprotot rallija nianses.

Džoša Kornvela mērķis, ierodoties Latvijā, ir pienācīgi sagatavoties šī gada vasaras ralliju sezonai Latvijā, kā arī nākamā gada sezonai Eiropas čempionātā. Kopā ar „LMT Autosporta Akadēmijas” sportistiem un treneriem viņš aizvadīs trīs mēnešus garu apmācības programmu, kurā ietilpst gan treniņi ar rallija mašīnu, gan fiziskās sagatavotības uzlabošana, gan rallija braukšanas teorija un mediju apmācības.

„Man ir patiess prieks, ka Latvijas rallijs kļuvis par vērtīgu eksporta preci. Apgūt rallija zinības pie mums brauc ārvalstu jaunieši, bet daudzi Krievijas sportisti Latvijas rallijus izvēlas lieliskās organizācijas un fantastisko ceļu dēļ. Esmu pārliecināts, ka Džošs Kornvels, pavadījis trīs mēnešus Latvijā, pastāstīs par savu pieredzi arī citiem rallija braucējiem no Lielbritānijas. Ceru, ka pie mums ieradīsies arvien vairāk rallija juniori no visas Eiropas, vēl vairāk ceļot jau tā augsto Latvijas rallija čempionāta līmeni,” saka „LMT Autosporta Akadēmijas” vadītājs Dainars Dambergs.

Teksts: Anda Podziņa (LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste)
Foto: automobilsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *