WRC3 debijā uzvarējušais Suninens pievienojas “Toyota” komandai

“Toyota” rallija komanda parakstījusi līgumu ar somu pilotu Tēmu Suninenu, kurš tādejādi kļuvis par junioru attīstības programmas dalībnieku.

Junioru programmā šobrīd ietilpst 21 gadu vecais Suninens, kā arī francūzis Eriks Kamilli. Viņi abi turpmāk piedalīsies “Toyota Yaris WRC” automobiļa attīstīšanā, palīdzot testpilotiem Stefanam Sarazānam un Sebastianam Lindholmam.

Suninens šogad arī startēs pasaules rallija čempionātā, cīnoties WRC3 klasē, kamēr Kamili piedalīsies WRC2 ieskaitē. Francūzis WRC2 debitēja jau janvārī notikušajā Montekarlo rallijā, kad izcīnīja ceturto vietu. Abi šogad pārstāvēs franču komandu “Oreca Racing”, startējot Portugāles, Itālijas, Somijas, Vācijas un Francijas posmos, kamēr Kamili brauks arī Spānijas rallijā.

Suninens savu karjeru sāka kartingā, bet rallijā debitēja 2013. gadā, pērn uzvarot Somijas “Fiesta Sport Trophy” kausa izcīņā. Plašāk pazīstams sportists kļuva Somijas posmā, kad WRC3 debijā spēja izcīnīt uzvaru.

“Mans mērķis ir iemācīties pēc iespējas vairāk, jo mana karjera vēl ir pašā sākumā,” stāsta Suninens. “Gribu augt kopā ar komandu. Te valda pozitīva un profesionāla atmosfēra, kas ir ļoti motivējoši.”

“Toyota Motorsport” prezidents Jošiaki Kinošita atzīst, ka Suninens un Kamili ir ļoti talantīgi sportisti: “Viņiem abiem ir milzīgs potenciāls rallijā. Viņi ir ārkārtīgi ātri, taču arī inteliģenti un metodiski. Tās ir īpašības, kas nepieciešamas, lai šajā sporta veidā gūtu panākumus. Pagājušā gada nogalē izmēģinājām vairākus jaunos braucējus un Eriks un Tēmu izcēlās ar spēcīgu potenciālu, tādēļ turpināsim augt kopā ar viņiem.”

“Toyota” atgriezīsies WRC čempionātā 2017. gadā un šobrīd vēl nav paziņojusi pamatsastāva braucējus.

Teksts: 4rati.lv
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *