WRC čempiona Rovanperas alga ievērojami pieaugs

Foto: Honza Fronek

Beidzoties pašreizējam līgumam ar “Toyota” rallija komanda, jau nākamgad somu pilota Kalles Rovanperas ienākumi ievērojami palielināsies, apstiprinājis viņa menedžeris Timo Jouhki.

Visā savā līdzšinējā karjerā pasaules rallija čempionāta vadošajā klasē Rovanpera startējis “Toyota” vienībā, pērn kļūstot par WRC čempionu. Šī gada izskaņā līguma termiņš beigsies un zināms, ka sportista menedžeris veic pārrunas arī ar citām komandām, lai gan vislielākā ir iespēja, ka jaunais kontrakts atkal tiks parakstīts ar “Toyota”.

“Kalles tagadējais līgums savā ziņā ir juniora līgums, kas tika noslēgts, lai varētu uzsākt karjeru,” stāsta viņa menedžeris Jouhki. “Līgums tiks parakstīts uz 2+2 gadiem un tajā bija skaidri punkti, ka, ja izdosies gūt panākumus, atalgojums palielināsies. Bet, kad esi pasaules čempions, tu spēlē jau pavisam citā līgā. Teiksim precīzi, tā ir augstākā līga. Skaidrs, ka tagad, kad ir jāparaksta jauns līgums, finansiāli mēs operējam pavisam citā līmenī.”

Jouhki gan atklāj, ka nepastāv lielas atšķirības starp to, ko finansiāli var piedāvāt pašreizējās WRC komandas. Sportista ienākumi turklāt nesastāv tikai no algas, bet arī bonusiem un privātajiem sponsoriem. Svarīgs aspekts ir arī īpašās prasības no pilota. Arī Rovanperam tādas ir – viņš vēlas, lai netiktu liegts īstenot hobijus ārpus rallija.

“Kallem ir svarīgi, lai viņam būtu nodrošinātas tiesības nodarboties arī ar citiem sporta veidiem,” saka Jouhki. “Piemēram, ar driftu, kas viņam ir ļoti svarīgs. Kopā ar “Toyota” šī lieta izvērsusies ļoti labi.”

Pēc aizvadītiem sešiem posmiem šosezon, Rovanpera ar vienu izcīnītu uzvaru un kopumā trim “Top 3” rezultātiem ieņem pirmo vietu kopvērtējumā, tuvāko sekotāju šobrīd apsteidzot par 25 punktiem.

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *