Somu pilots Suninens vairākos WRC posmos startēs ar ‘Hyundai i20 N Rally1’ auto

Foto: Hyundai Motorsport

Pasaules rallija čempionāta komanda “Hyundai” paziņojusi, ka šosezon dos iespēju pie “Rally1” klases auto stūres sēsties somam Tēmu Suninenam, kurš kopā ar savu tautieti Emilu Lindholmu uzņemti rūpnīcas jauno braucēju attīstības programmā.

“Hyundai” ir atjaunojusi pilotu attīstības programmu, kā pirmos tajā iekļaujot Suninenu, kā arī 2022. gada WRC2 čempionu Lindholmu. Programmas mērķis ir sameklēt un palīdzēt karjeras attīstībā jaunajiem un talantīgajiem braucējiem, kuri nākotnē startēs pasaules rallija čempionāta vadošajā klasē.

Suninenam jau jūlijā notiekošajā posmā Igaunijā un pēc tam augustā arī Somijas rallijā būs iespēja startēt ar “Hyundai i20 N Rally1” auto. Šosezon un pērn viņš WRC sacīkstēs startējis ar “Hyundai i20 N Rally2” automašīnu, Sardīnijas rallijā gūstot otro vietu WRC2 vērtējumā. Braucējs piedalīsies arī “Hyundai i20 N Rally1” un “Hyundai i20 N Rally2” mašīnu attīstības testos.

Savulaik Suninens jau aizvadīja vairākas sezonas pie “Ford Fiesta WRC” auto stūres “M-Sport” komandas sastāvā, bet 2021. gada pēdējā posmā Moncas rallijā aizvietoja Otu Tanaku pie “Hyundai i20 Coupe WRC” stūres.

Lindholms, kurš pērn kļuva par WRC2 pasaules čempionu, ar WRC vai “Rally1” mašīnām līdzšinējā karjerā nav startējis. Vairākus pēdējos gadus viņš braucis pasaules čempionātā ar “Škoda” markas “Rally2” spēkratiem un šo sezonu uzsāka “Toksport” vienības rindās. Ņemot vērā iesaistīšanos jaunajā pilotu programmā, Igaunijas un Somijas posmos Lindholms startēs ar “Hyundai i20 Rally2” automašīnu.

Viss tas neietekmēs veterāna Danija Sordo plānus, kurš būs redzams pie “Hyundai i20 N Rally1” stūres šonedēļ gaidāmajā Kenijas WRC posmā. Savukārt Fabricio Zaldivars turpinās pārstāvēt “Hyundai” rūpnīcas komandu WRC2 čempionātā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *