Hutunens uzvar ‘Itäralli’ un kļūst par Somijas čempionāta līderi

Foto: Jani Salonen

Nedēļas nogalē ar piekto posmu “Itäralli” turpinājās Somijas rallija čempionāta sezona. Pārliecinošu uzvaru guva Jari Hutunens, kurš tagad kļuvis par jauno līderi vadošajā SM1 klasē.

Sacensību pirmās dienas vakarā bija plānoti divi ātrumposmi. Trasē bija pamatīgi putekļi, kā dēļ otro dopu pat atcēla. Ar nepilnas sekundes pārsvaru pār tuvāko sekotāju otro dienu uzsāka Hutunens, vadību neatdodot līdz finišam.

Otrajā rallija dienā putekļi vairs problēmas nesagādāja un tika veikti septiņi ātrumposmi. Ar “Škoda Fabia RS Rally2” auto startējošais “Printsport” komandas pilots Hutunens bija ātrākais piecos no tiem.

Pērnā gada WRC3 pasaules čempions Lauri Jona (“Škoda Fabia RS Rally2”), kurš vadošajā klasē startē pirmo sezonu, izcīnīja otro vietu, atpaliekot 20 sekundes. Savukārt trešajā vietā ierindojās Rope Korhonens (“Volkswagen Polo GTI R5”), pirmās vietas ieguvējam piekāpjoties par 34 sekundēm.

Hutunenam šī jau trešā uzvara aizvadīto piecu posmu laikā un tagad 90 punkti ir gan viņam, gan Jonam, kurš, ņemot vērā visus rezultātus, ierindojas otrajā vietā. Līdzšinējais SM1 klases līderis Tēmu Asunmā šajā posmā izstājās ar tehniskām problēmām, līdz ar ko kopvērtējumā atkritis uz trešo vietu un ir piecus punktus aiz līderiem. Uz titulu vēl reāli pretendē Juha Salo, kurš “Itäralli” noslēdza ceturtajā vietā.

Šosezon Somijas čempionātā vēl divi posmi – nākamais būs “Ralli Lahti”, kas notiks augustā.

“Itäralli” rezultāti:

SM1 klases kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *