Katsuta jau Safari WRC rallija treniņbraucienos piedzīvo iespaidīgu avāriju (+video)

Foto: wrc.com

Ar treniņbraucienu sesiju šodien Kenijā iesākās pasaules rallija čempionāta (WRC) septītais posms “Safari Rally Kenya”. Ātrāko rezultātu uzrādīja sezonas līderis Kalle Rovanpera, bet iespaidīgu avāriju piedzīvoja viņa komandas biedrs Takamoto Katsuta.

“Toyota” pilots Katsuta, kurš iepriekšējās divas reizes šajā posmā kāpis uz pjedestāla, shakedown sesijā avarēja, apmetot divus kūleņus. Viņam izdevās aizbraukt līdz servisa parkam, taču plānotais izbrauciens kopā ar Kenijas prezidentu Viljamu Ruto bija jāatceļ.

Jau savā pirmajā braucienā finišu sasniegt neizdevās Esapekam Lapi, kura “Hyundai” automašīnai salūza kardānvārpsta.

Ātrāko rezultātu uzrādīja pašreizējais pasaules čempions Rovanpera, kuram pusotru sekundi zaudēja igaunis Ots Tanaks. Trešais bija Sebastjēns Ožjē, tālāk sekoja Tjerī Noivils un Elfins Evanss.

Pirmais sacensību ātrumposms Safari rallija ietvaros notiks ceturtdien, bet galvenās cīņas risināsies piektdien, sestdien un svētdien. Kopumā tiks veikti 19 ātrumposmi nepilnu 356 kilometru kopgarumā.

Pēc ilga pārtraukuma Safari rallijs WRC kalendārā atgriezās 2021. gadā, kad uzvaru izcīnīja Ožjē. Lai gan šobrīd titulētais pilots neaizvada pilnu sezonu, šajās sacensībās viņš atkal būs ierindā. Savukārt pirms gada Kenijā uzvarēja Rovanpera.

Pēc aizvadītiem sešiem posmiem Rovanperam čempionāta kopvērtējumā ir 25 punktu pārsvars pār Tjerī Noivilu, par 32 punktiem mazāk Otam Tanakam, bet 34 punktus līderim zaudē Elfins Evanss.

WRC kopvērtējums pirms 7. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *