“Volkswagen” jau Austrālijā var nodrošināt otro WRC titulu pēc kārtas

“Volkswagen Motorsport” komanda drīzumā gaidāmajā pasaules rallija čempionāta posmā Austrālijā saviem pilotiem Sebastjanam Ožjē un Jari-Mati Latvalam sola ļaut cīnīties savā starpā.

Abiem pilotiem Austrālijas rallijā nepieciešams kopā izcīnīt tikai 5 punktus, lai nodrošinātu “Volkswagen” rūpnīca uzvaru ražotāju vērtējumā. Tikmēr savā starpā abiem braucējiem ir cita cīņa – viņi sacenšas par 2014. gada WRC titulu pilotu ieskaitē.

“Austrālijas rallijs parasti ir viens no baudāmākajiem sezonas laikā un situācija čempionāta kopvērtējumā šoreiz to var padarīt vēl aizraujošāku,” stāsta “Volkswagen Motorsport” komandas vadītājs Josts Kapito. “Mēs atļausim Ožjē un Latvalam cīnīties savā starpā. Tāpat mums reizē ir laba iespēja nosvinēt uzvaru ražotāju vērtējumā. Pagājušajā gadā šeit uzvarējām 21 ātrumposmā no 22 un aizsākām garāko uzvaru sēriju WRC vēsturē. Tomēr to nebūs viegli atkārtot.”

Pērn Austrālijā aizsāktais “Volkswagen” uzvaru gājiens tika apturēts vien iepriekšējā WRC posmā Vācijā, kad pirmo uzvaru pasaules čempionātā guva beļģu pilots Tjerī Noivils un viņa pārstāvētā “Hyundai” komanda. Pirms tam “Volkswagen” bija uzvarējuši 12 posmos pēc kārtas.

Ja “Volkswagen” Austrālijā izcīnīs otro titulu pēc kārtas, tas būs vēl viens jauns rekords, jo 25 gadus ilgajā pasaules čempionāta vēsturē vēl nekad neviena rūpnīca nav nodrošinājusi pirmo vietu tik ātri. Šis būs sezonas desmitais posms.

Lai gan cīņa turpinās, jau tagad zināms, ka arī pilotu ieskaitē šogad pavisam noteikti uzvarēs kāds no “Volkswagen” komandas, jo matemātiskās izredzes saglabā tikai līderis Ožjē, viņa tuvākais sekotājs Latvala un trešajā vietā esošais Andreass Mikelsens. Latvalu no līdera šķir 44 punkti, bet līdz čempionāta beigām vēl četri posmi.

Jāpiemin, ka iepriekšējā čempionāta posmā Vācijā gan Ožjē, gan Latvala avarēja un punktus neguva.

WRC kopvērtējums:

1. Sebastien Ogier, 187
2. Jari-Matti Latvala, 143
3. Andreas Mikkelsen, 110
4. Mads Ostberg, 74
5. Thierry Neuville, 73
6. Mikko Hirvonen, 73

1. Volkswagen, 305
2. Citroen, 138
3. Hyundai, 131

Info: wrc.com
Foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *