Dakaras uzvarētājs Al-Atija un “Citroen” WRC pilots Al-Kasimi debitēs ERC

Nākamajā Eiropas rallija čempionāta posmā, kas nākošās nedēļas nogalē norisināsies Kiprā, nestartēs vairums vadošo braucēju, toties sarakstā atrodami vairāki interesanti pieteikumi.

Kipras rallijā ierindā nebūs Eiropas čempionāta pirmajās divās pozīcijās esošie “Skoda” rūpnīcas piloti Esapeka Lapi un Zeps Vīgands. Šie braucēji no atlikušajiem trim posmiem par punktiem drīkst cīnīties tikai divos, kā paredz ERC noteikumi, kamēr Brīns nebrauca sacīkstēs Igaunijā, tāpēc punktus drīkstēs gūt gan Kiprā, gan pēc tam sekojošajos rallijos Šveicē un Korsikā.

Sākotnēji Brīns nebija iecerējis startēs Kiprās posmā, tomēr “Peugeot Rally Academy” komanda pieņēmusi lēmumu ļaut viņam piedalīties, lai sportists saglabātu pēdējās cerības pacīnīties par 2014. gada titulu. Pašlaik viņš kopvērtējumā ir 53 punktus aiz Lapi un 34 punktus aiz Vīganda.

Tāpat Kiprā nestartēs kopvērtējuma ceturtajā vietā esošais Vaclavs Pehs, taču cīņai gatavojas Kajetans Kajetanovičs, kurš pašlaik Eiropas čempionātā ir piektais. Tāpat startēs Bruno Magalešs, kurš iepriekšējā posmā Čehijā vienubrīd pretendēja pat uz uzvaru.

Dalībnieku sarakstā atrodami vairāki interesanti pieteikumi. Viens no favorītiem uz uzvaru būs pazīstamais Dakaras uzvarētājs un pasaules rallija čempionāta dalībnieks Nasers Al-Atija. Lai gan “Ford Fiesta RRC” ir viņam labi pazīstams auto, līdz šim ERC posmos Al-Atija vēl nav braucis nekad.

Līdzīgi ir ar Halidu Al-Kasimi, kurš pazīstams kā “Citroen” rūpnīcas braucējs WRC. ERC debijā Al-Kasimi startēs ar “Citroen DS3 RRC”, ar ko veiksmīgi cīnās Tuvo Austrumu rallija čempionātā. Tāpat šī būs ERC debija WRC2 čempionāta dalībniekam Jazīdam Al-Radži.

Kipras ERC posms notiks no 19. līdz 21. septembrim.

Kipras rallija dalībnieku saraksts >>

Info: fiaerc.com / ewrc-results.com
Foto: M-Sport

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *