Rīt startē Sardīnijas rallijs

Info: crash.net
Foto: rallye-info.com

Jau rīt tiks dots starts šī gada sestajam WRC posmam – Sardīnijas rallijam. Pagājušajā gadā šeit uzvarēja Markuss Gronholms no „Ford” komandas, bet šogad šajā rallijā būs cits uzvarētājs.

Sardīnijas rallijs WRC kalendārā iekļuva 2004. gadā un kopš tā laika katru gadu tur norisinās viens WRC posms. Pirmajā gadā pie uzvaras tika „Subaru” komandas pilots Peters Solbergs, bet nākošajos dievos gados nepārspēts palika Sebastians Loebs. Pēdējo reizi šajā rallijā uzvaru svinēja Gronholms, kurš, kā zināms, ir beidzis savu profesionālo karjeru.

Šogad pilotiem Sardīnijas rallijā būs jāveic 17 ātrumposmi, kas kopumā rallija režīmā sastādīs 344 kilometrus. Startam ir pieteikušās 59 ekipāžas, no kurām 18 brauks ar WRC tehniku. Tāpat arī šis būs trešais posms JWRC klasē, tāpēc uz starta stāsies 18 šīs klases automašīnas.

Šī gada ātrumposmi ir līdzīga pagājušā gada posmiem, kuri tāpat būs tehniski sarežģīti, akmeņaini un šauri. Jāatzīmē, ka gandrīz 80 % no visiem ātrumposmiem norisināsies kalnainā apvidū, tāpēc pilotiem jābūt divtik uzmanīgiem.

Čempionāta kopvērtējumā vadībā pagaidām atrodas Hirvonens, kuram ir 35 punkti. Par pieciem mazāk ir Loebam, bet 28 punkti ir „Subaru” komandas pilotam Krisam Atkinsonam. Ražotāju ieskaitē 57 punkti ir „Ford” komandai, bet par septiņiem mazāk „Citroen” vienībai.

JWRC klasē pēc diviem aizvadītajiem posmiem līderis ir francūzis Sebastians Ogers, ar 20 punktiem. Otrais ir Šons Galahers (11 punkti), bet trešais Jans Molders no Igaunijas (8 punkti).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *