Hirvonens uzvar Jordānijā

Info: ewrc.cz
Foto: rallye-info.com

Svētdien par Jordānijas rallija uzvarētāju tika pasludināts “Ford” komandas braucējs Miko Hirvonens, kurš par vienu minūti un 15 sekundēm apsteidza “Citroen” komandas pilotu Daniju Sordo.

Vakar pilotiem bija jāaizvada seši ātrumposmi, no kuriem divi bija 41 kilometru gari. Dienas pirmajā ātrumposmā ātrākie bija abi “Ford” komandas braucēji Hirvonens un Jari-Mati Latvala, kuri arī kopvērtējumā uzreiz apsteidza Sordo. Nākamajā ātrumposmā kļūdu pieļāva Latvala, kurš atkrita uz trešo pozīciju, kamēr Hirvonens palielināja savu pārsvaru pār Sordo jau līdz piecām sekundēm. “Mūsu mašīna ir sasista, jo mēs ieskrējām uz akmenī,” saka Latvala. Tāpat arī šajā ātrumposmā ļoti lēns palika Urmo Āva, kurš, finišējot pēc sešām minūtēm, kopvērtējumā atkrita uz devīto vietu. Nākamajā ātrumposmā Āva tomēr bija spiests tehnisku problēmu dēļ izstāties.

19. ātrumpoms bija 41 kilometru garš un tajā ātrākais bija Loebs, kurš par četrām sekundēm apsteidza Hirvonenu. Šajā ātrumposmā daudziem pilotiem bija problēmas ar automašīnu. Viņu vidū bija arī Latvala, kurš pamanījās zaudēt desmit minūtes un rezultātā atkrita uz astoto vietu. “Mašīna aizmugure ir sasista un mums gandrīz aizdegās izpūtējs,” pēc garā ātrumposmā saka Hirvonens.

Arī nākamajos ātrumposmos Hirvonens turpināja palielināt pārsvaru pār Sordo, kamēr trešās vietas ieguvējs Kriss Atkinsons no “Subaru” komandas no līderiem atpalika diezgan daudz. Pirms pēdējā ātrumposmā, kurš bija 41 kilometru garš, Hirvonena pārsvars pār Sordo bija 23 sekundes.

Taču arī pēdējā posmā ātrākais bija Hirvonens, kurš par desmit sekundēm apsteidza Loebu. Sordo zaudēja ļoti daudz un rezultātā viņu no pirmās vietas šķīra viena minūte un 15 sekundes. Latvala pēdējā ātrumposmā par 14 sekundēm apsteidza itāli Džidži Galli un kopvērtējumā no astotās vietas pakāpās uz septīto vietu.

Jordānijas rallija kopvērtējums:

 1. M.Hirvonens 4:02:47.9
 2. D.Sordo +1:15.7
 3. K.Atkinsons +4:59.5
 4. H.Solbergs +7:35.8
 5. M.Vilsons +10:41.7
 6. F.Villagra +11:22.2
 7. J.M.Latvala +12:15.6
 8. Dz.Galli +12:24.4

Kopvērtējums:

 • 1. M.Hirvonens 35 pts.
 • 2. S.Loebs 30pts.
 • 3. K.Atkinsons 28 pts.
 • 4. J.M.Latvala 18 pts.
 • 5. D.Sordo 17 pts.
 • 6. Dž.Galli 12 pts.
 • 7. P.Solbergs 9 pts
 • H.Solbergs 9 pts.

Kopvērtējums ražotāju ieskaitē

 1. Ford 57 pts.
 2. Citroen 50 pts.
 3. Subaru 39 pts.
 4. Stobart 29 pts.
 5. Munchi’s 14 pts.
 6. Suzuki 6 pts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *