Nedēļas nogalē Jordānijas rallijs

Info: crash.net
Foto: jordanrally.com

Nedēļas nogalē tiks dots starts šī gada piektajam WRC rallija posmam, kurš daudziem pilotiem pirmo reizi notiks vēl nebijušā vietā – Jordānijā.

Līderis pēc četriem posmiem ir „Citroen” komandas pilots Sebastians Loebs, kura pārsvars pār otrās vietas ieguvēju Miko Hirvonenu no „Ford” komandas ir pieci punkti. Šogad pirmo reizi WRC rallija vēsturē rallijs tiks aizvadīts Tuvajos Austrumos, kas daudziem pilotiem ir „tumša bilde.”

Rallija centrs atradīsies netālu Nāves jūras, bet ātrumposmi būs jāaizvada līdzīgi kā Dakāras rallijreidā – pa tuksnesim raksturīgi vidieni. Daži ātrumposmi sasniegs 400 metrus zem jūras līmeņa, taču mežos piloti atradīsies jau 1000 metrus virs jūras līmeņa. Kopumā pilotiem būs jāaizvada 21 ātrumposms, kas rallija režīmā būs 351 kilometrs. Jordānijas rallijā startam pieteikušās 55 ekipāžas.

„Mūsu mērķis šajā rallijā ir izcīnīt uzvaru un palielināt savu pārsvaru gan pilotu, gan ražotāju ieskaitē,” saka franču sportists. „Ja mēs šeit uzvarēsim, tad man ar savu stūrmani tā būs 40. WRC uzvara.

Arī otrās vietas ieguvējs Hirvonens apzinās, ka zaudēt viņš vairs nedrīkst, taču pozitīvo lietu somu sportists saskata tajā, ka ātrumposmi ir līdzīgi tiem, kādi ir Somijas WRC rallijā. „Neesmu nekad šeit iepriekš bijis, taču esmu runājis ar dažiem braucējiem, kuri te ir startējuši. Ātrumposmi ir ļoti līdzīgi Somijas rallijam, tikai bez tramplīniem, tāpēc domāju, ka man šie ātrumposmi nebūs sveši.”

„Domāju, ka tas ir labi, ka ir jauns rallijs, jo visi tagad ir vienādās pozīcijās,” uzskata „Ford” komandas pilots Jari-Mati Latvala. „Pagājušajā gadā man arī daži ralliji bija jauni, un man tie patika, tāpēc uz Jordānijas ralliju raugos ar lielu optimismu. Cik saprotu, tad ātrumposmi būs patiešām ātri, tāpēc tie man būs piemēroti.”

„Tas būs jauns posms visiem dalībniekiem, tāpēc centīsimies šim rallijam sagatavoties pēc iespējas labāk,” saka „Subaru” komandas pilots Peters Solbergs. „Arī rallija pieraksti būs jāveic pilnībā no jauna, tāpēc centīsimies startēt pēc iespējas labāk.”

„Neesmu nekad šeit bijis, tāpēc nezinu, ko paredzēt. Dzirdēju, ka ātrumposmi ir labā stāvoklī, taču tik un tā būs grūti,” domā Solberga komandas biedrs Kriss Atkinsons.

Kopvērtējuma rezultāti:
1. S.Loebs 30 pts.
2. M.Hirvonens 25 pts.
3. K.Atkinsons 22 pts.
4. J.M.Latvala 16 pts
5. Dž.Galli 11pts.
6. D.Sordo 9 pts.
7. P.Solbergs 9 pts.
8. F.Duvāls 5 pts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *