Ožjē: “Spiediens ir uz citiem, nevis mani”

Lai gan pasaules rallija čempionāta (WRC) līderim Sebastjēnam Ožjē gaidāmajā posmā Meksikā būs visneizdevīgākā starta pozīcija pirmajām divām sacensību dienām, viņš uzsver, ka šobrīd spiediens ir uz tiem braucējiem, kas kopvērtējumā atrodas aizmugurē.

Nesen cits “Volkswagen” pilots Jari-Mati Latvala izteicās, ka neveiksmes pirmajos posmos ļaus viņam ieņemt izdevīgāku starta vietu grants ātrumposmos un tas esot ieguvums. Tikmēr Ožjē, kurš uzvarējis gan Montekarlo rallijā, gan Zviedrijā, šonedēļ gaidāmajās sacensībās Meksikā trasē dosies pirmais un attīrīs ceļu no liekās grants.

“Esmu uzvarējis pirmajos divos sezonas rallijos, kas man devis personīgo pārliecību par sevi,” stāsta divkārtējais WRC čempions, neizjūtot, ka šobrīd atrastos neizdevīgākā pozīcijā par citiem. “Spiediens pavisam noteikti nav uz mani, bet gan tiem braucējiem, kas čempionātā atrodas aiz manis.”

Lai gan otrajā posmā Zviedrijā Ožjē uzvaru nodrošināja tikai saspringtā pēdējā ātrumposmā, viņš uzskata, ka šādām uzvarām ir papildus vērtība.

“Kā pilots tu iegūsti papildus pārliecību, ja izdodas uzvarēt tik sīvā cīņā kāda Zviedrijā man bija ar Andreasu Mikelsenu un Tjerī Noivilu,” saka francūzis.

Savukārt par gaidāmo cīņu Meksikā Ožjē izsakās ļoti pārliecinoši: “Iepriekšējie divi ralliji Meksikā ir pierādījuši, ka es tur jūtos komfortabli. Turklāt šajos pēdējos gados “Polo R WRC” mašīna ir labi tikusi galā ar retināto gaisu, kāds gaida Meksikas augstkalnēs. Tagad tikai atliek gaidīt, vai tas pats būs redzams šogad un vai mūsu jaudīgais dzinējs spēs kompensēt manu pirmo starta pozīciju.”

Pēdējo divu gadu laikā “Volkswagen” mašīnas Meksikas rallijā uzvarējušas 31 ātrumposmā no 45, bet Ožjē kļuva par sacensību uzvarētāju gan 2013., gan 2014. gadā.

WRC kopvērtējums pēc 2. posma:

Vieta Pilots Punkti
1 Sébastien Ogier 53
2 Thierry Neuville 30
3 Andreas Mikkelsen 30
4 Jari-Matti Latvala 19
5 Mads Østberg 14
6 Elfyn Evans 14
7 Ott Tänak 12
8 Hayden Paddon 10
9 Kris Meeke 10
10 Daniel Sordo 8
11 Martin Prokop 6
12 Sébastien Loeb 6
13 Yuriy Protasov 2
Vieta Komanda Punkti
1 Volkswagen Motorsport 68
2 Hyundai Motorsport 55
3 M-Sport World Rally Team 32
4 Citroën Total Abu Dhabi WRT 20
5 Volkswagen Motorsport II 15
6 Jipocar Czech National Team 10
7 Hyundai Motorsport N 1
8 FWRT s.r.l. 1

Teksts: 4rati.lv
Foto: atraccion360.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *