Safari rallijs piedzīvo arvien grūtākus laikus

Leģendārais Safari rallijs, kas jau gadu desmitiem norisinās Kenijā, piedzīvo arvien smagāku finansiālo situāciju.

Pagājušajā gadā vēstījām, ka Safari rallija organizatori ir iecerējuši nākotnē atgriezties pasaules rallija čempionātā (WRC). Lai gan šādu iespējamību pilnībā izslēgt nevar, ir skaidrs, ka tuvāko pāris gadu laikā tas nenotiks, turklāt šobrīd sacensību rīkotājiem klājas grūtāk nekā jebkad.

Līdz šim Safari rallijs bija viens no Āfrikas rallija čempionāta (ARC) posmiem, tomēr šajā gadā finansiālu apsvērumu dēļ slavenās sacensības vairs nav iekļautas kalendārā. Rallija organizatori to skaidro ar nepietiekamu finansējumu.

Pagājušajā gadā Safari ralliju klātienē apmeklēja Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) novērotāji. Pēc tam tika sniegta atskaite un kļuva zināms, ka Safari rallija rīkotājiem ir jāuzlabo drošība, lai šīs sacensības atkal varētu pretendēt uz iekļūšanu WRC kalendārā. Šobrīd zināms, ka Safari rallija organizētāji pagaidām atlikuši malā ieceri atgriezties WRC.

Turklāt arī WRC rīkotāji nākuši klajā ar paziņojumu, ka tuvāko gadu laikā vēlas redzēt posmus Ķīnā un Japānā. Ir diezgan skaidri saprotams, ka, vērtējot automobiļu tirgus situāciju, Āzija ir daudz izdevīgāks variants, līdz ar to uz notiekošo jāpaskatās arī no šāda skatpunkta.

Lai gan šogad Safari rallijs nebūs pat Āfrikas čempionāta posms, sacensības tomēr notikšot, lai netiktu nolemtas iznīcībai. Tās risināsies trīs dienu garumā.

Pasaules čempionāta kalendārā Safari rallijs pēdējo reizi bija 2002. gadā. Arī toreiz no kalendāra tas izkrita finansiālu apsvērumu dēļ.

Teksts: 4rati.lv
Foto: toplowridersites.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *