Latvijā uzrādītos rezultātus Brīns cer turpināt Īrijā

Īru pilots Kreigs Brīns, kurš uzvarēja pirms kāda laika Latvijā notikušajā Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā, iesākto cer turpināt trešajās sezonas sacensībās “Circuit of Ireland Rally”, kas notiks viņa dzimtenē.

Šis būs tikai viens no trim šogad plānotajiem asfalta posmiem Eiropas čempionātā. Sacensības notiks no 2. līdz 4. aprīlim, ātrumposmiem risinoties gan Lielbritānijai piederošajā Ziemeļīrijas reģionā, gan Īrijā.

“Pagājušajā gadā “Circuit of Ireland Rally” bija satriecoša sacīkste ar daudziem labiem momentiem, ieskaitot to, cik silti mūs fani sagaidīja Belfāstā un katrā no ātrumposmiem,” stāsta Brīns. “Lai gan man tas nebija viens no veiksmīgākajiem posmiem, jo mašīnai bija problēmas un nācās izstāties, esam tikuši galā ar šīm likstām un auto bez problēmām spēja aizvadīt šī gada pirmos posmos Austrijā un Latvijā. Tāpēc pirms sava māju rallija esmu noskaņots pozitīvi.”

Pirmajā posmā Austrijā, lai gan “Peugeot 208 T16” automobilis nepievīla, Brīns avarēja un izstājās, kamēr “Rally Liepāja” sacensībās spēja pārliecinoši uzvarēt. Sezonas kopvērtējumā viņš pašlaik ierindojas otrajā vietā, 5 punktus zaudējot līderim Kajetanam Kajetanovičam no Polijas.

Īru tautības pilots ir arī Kriss Mīke, kurš startē pasaules rallija čempionātā, pārstāvot “Citroen” rūpnīcas komandu.

“Šis ir fantastisks rallijs un tajā ir vieni no labākajiem asfalta ceļiem pasaulē,” savā dzimtenē notiekošo “Circuit of Ireland Rally” vērtē Mīke. “Lieliski, ka šis rallijs tagad ir daļa no ERC. Tomēr es vēlētos, lai reiz šo ralliju iekļautu WRC kalendārā, turklāt esmu drošs, ka ši nastu tas spētu nest.”

Jāpiemin, ka “Circuit of Ireland” rallijā startēs arī Latvijas komanda SRT, kuras sastāvā ERC Junioru ieskaitē cīnīsies piloti Ralfs Sirmacis un Vasīlijs Grjazins.

Rallija uzvarētāji pēdējos desmit gados:

2005 Derek McGarrity Subaru Impreza
2006 Eugene Donnelly Toyota Corolla
2007 Mark Higgins Subaru Impreza
2008 Eamon Boland Subaru Impreza S12B
2009 Eugene Donnelly Škoda Fabia WRC
2010 Derek McGarrity Subaru Impreza S12B
2011 Derek McGarrity Subaru Impreza S11
2012 Juho Hanninen Škoda Fabia S2000
2013 Nenotika sliktu laikapstākļu dēļ
2014 Esapekka Lappi Škoda Fabia S2000

Teksts: 4rati.lv
Foto: independent.ie

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *