Ožjē Spānijā var nodrošināt WRC titulu, Latvala mēģinās to nepieļaut

Ar treniņbraucieniem un pirmo ātrumposmu Barselonā ceturtdienas vakarā startēja pasaules rallija čempionāta priekšpēdējais posms “50º Rally RACC Catalunya – Costa Daurada”.

Šajā nedēļas nogalē turpināsies cīņa par WRC titulu starp diviem galvenajiem šī gada konkurentiem – pašreizējo čempionāta līderi Sebastjanu Ožjē un viņa tuvāko sekotāju Jari-Mati Latvalu. “Volkswagen” pilotus kopvērtējumā šķir 27 punkti un iespējamie scenāriji ir vairāki.

Ožjē jau šajās brīvdienās var nodrošināt sev otro titulu karjerā, un, lai to izdarītu, viņam jāgūst tikai par 1 punktu vairāk nekā Latvala. Tomēr tāpat Latvala var viņam pietuvoties un izšķirošo cīņu pārcelt uz noslēdzošo sezonas posmu. Pie īpaši veiksmīga scenārija Latvala pat var kļūt par čempionāta līderi.

Spānijas WRC posms sākās ar treniņbraucieniem 2.97 km garajā “Salou” ātrumposmā, kur bija jābrauc gan pa asfaltu, gan granti. Labāko rezultātu izdevās sasniegt “Hyundai” komandas braucējam Tjerī Noivilam, kurš 0.2 sekundes aiz sevis atstāja Ožjē, bet par pussekundi apsteidza savu komandas biedru Daniju Sordo. Latvala treniņā bija septītais, zaudējot Noivilam 1.1 sekundi.

Savukārt vakarā Barselonā, bijušās Formula 1 trases “Montjuich Park” teritorijā, risinājās pirmais ātrumposms, kur jau notika cīņa par sekundēm rallija kopvērtējumā. Lai gan tas bija 3.2 km garš asfalta ātrumposms, sportisti izmantoja grants riepas.

Tur ātrāko rezultātu izdevās nodrošināt “Volkswagen” trešajam pilotam Andreasam Mikelsenam, kurš par 1.8 sekundēm apsteidza Ožjē, bet trešajā vietā ierindojās Noivils, kamēr ceturto labāko laiku uzrādīja Latvala. Šobrīd izskatās, ka “Hyundai” komanda būs galvenie “Volkswagen” konkurenti cīņā par uzvaru.

Kenam Blokam šis ir pirmais WRC posms sezonā. Jau Barselonas ātrumposmā viņš viegli ietriecās sienā, sasniedzot finišu un uzstādot 15. labāko rezultātu.

Spānijas rallija kopvērtējums pēc SS1:

1. Andreass Mikelsens (Volkswagen), 3:39.1
2. Sebastjans Ožjē (Volkswagen), +1.8
3. Tjerī Noivils (Hyundai), +2.9
4. Jari-Mati Latvala (Volkswagen), +3.1
5. Danijs Sordo (Hyundai), +3.6
6. Kriss Mīke (Citroen), +4.0
7. Madss Ostbergs (Citroen), +4.6
8. Miko Hirvonens (Ford), +5.9
9. Martins Prokops (Ford), +7.2
10. Heidens Padons (Hyundai), +8.4

Info un foto: wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *