Olivers Solbergs: “Šī mums bija fantastiska sacīkste”

Foto: Facebook.com/OliverSolberg01

Olivers Solbergs ar lielisku sniegumu uzsācis pasaules rallija čempionāta sezonu, savā māju posmā Zviedrijā ne vien pārliecinoši uzvarot WRC2 ieskaitē, bet arī ar “Rally2” mašīnu izcīnot piekto vietu absolūtajā ieskaitē.

Lai gan baumoja par Solberga iespējamo sēšanos pie jaunās “Toyota GR Yaris Rally2” stūres, šosezon zviedru pilots turpina startēt ar “Škoda Fabia RS Rally2” auto “Toksport” vienības sastāvā. Sportists arī saņem tehnisko atbalstu no “Škoda Motorsport” rūpnīcas.

Solbergs startēja jau Montekarlo rallijā, taču toreiz necīnījās par WRC2 ieskaites punktiem. Vairākkārt sanāca caurdurt riepas, kas arī liedza izcīnīt augstu rezultātu. Pavisam cits stāsts sekoja “Rally Sweden”, kur izdevās uzvarēt WRC2 vērtējumā, tuvākos sekotājus pārspējot par vairāk nekā minūti.

“Šī mums bija fantastiska sacīkste,” pēc finiša priecājās Solbergs. “Uzvara jau pirmajā WRC2 čempionāta posmā, tas ir kaut kas īpašs. Sajutu zināmu spiedienu, taču bauda braukt bija lielāka nekā ciešanas no šī spiediena. Gribēju vienkārši smaidīt un braukt, un tad skatīties, kas no tā sanāks.”

Pēc piektdienas ātrumposmiem ekipāža pat atradās trešajā vietā absolūtajā vērtējumā, bet sestdien un svētdien, kad jau bija iekrāts drošs pārsvars WRC2 klasē, pielietoja piesardzības taktiku. Un tas pilnībā atmaksājās.

“Pirmajā dienā parādījām labu ātrumu, bija forši atrasties trešajā vietā kopvērtējumā,” stāsta Solbergs. “Tas bija kaut kas neticams. Ja vēl to varēju izdarīt savu skatītāju un ģimenes priekšā, tas bija īpaši sajūsminoši. Sestdien un svētdien lielākoties bija jāuzmana savs temps. Varējām daudz zaudēt, ja brauktu pārāk agresīvi. Atradāmies piektajā vietā absolūti un pirmajā vietā WRC2 ieskaitē, tādēļ negribējām uzņemties lielu risku.”

Nākamās četras vietas WRC2 kategorijā ieņēma Sami Pajari, Georgs Linnamae, Rope Korhonens un Miko Heikile, kuri startēja ar jauno “Toyota GR Yaris Rally2”. Šim auto tās bija tika otrās WRC sacensības, taču skaidri redzams, ka tam ir milzīgs potenciāls.

“Turpinām strādāt pie savas mašīnas, bet aizvien tā vēl ir jāpilnveido, jo “Toyota” tuvojas,” saka Solbergs. “Apzinos, ka mūsu mašīna ir ļoti ātra, bet zinu arī, ka “Toyota” ir īpaši ātra uz grants seguma. Ir jāstrādā, lai paliktu pirmajā vietā.”

WRC2 kopvērtējums:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *