Rovanpera gatavojas startēt arī nākamajā WRC posmā Kenijā

Foto: Jouni Laakso

2022. un 2023. gada pasaules rallija čempions Kalle Rovanpera, kuram Zviedrijas posms izvērsās neveiksmīgs, visticamāk izies uz starta arī nākamajās WRC sacensībās, kas norisināsies Kenijā.

“Toyota Gazoo Racing” komanda jau netieši apstiprinājusi, ka Rovanpera būs uz starta “Safari Rally Kenya”, kas norisināsies pēc vairāk nekā mēneša – no 28. līdz 31. martam. Četrās dienās dalībnieki veiks 19 ātrumposmus pa grūtajiem, bet čempionāta ieskatā unikālajiem Āfrikas ceļiem, kopējai distancei sasniedzot nepilnus 356 kilometrus.

“Izskatās, ka Kenijas rallijā Kalle varētu būt diezgan spēcīgs,” saka komandas vadītājs Jari-Mati Latvala.

2022. gadā Rovanpera tur guva uzvaru, bet pērn sasniedza otro vietu, piekāpjoties tikai komandas biedram Sebastjēnam Ožjē. Šoreiz Ožjē visticamāk šajā posmā nepiedalīsies.

Rovanpera šogad pilnu sezonu neaizvada, līdz ar to nestartēja Montekarlo rallijā. Tikmēr Zviedrijā viņš bija līderis pēc pirmajiem ātrumposmiem, pirms avarēja. Pēc tam izdevās atgriezties trasē un pēdējā dienā arī izcīnīt 11 punktus, tomēr kopumā finišēja vien 39. vietā. Pateicoties jaunajai punktu skaitīšanas sistēmai, sezonas kopvērtējumā somu pilota ekipāža atrodas astotajā pozīcijā.

“Nebiju gaidījis, ka tik vienkāršā vietā labajā līkumā izslīdēsim,” runājot par pieļauto kļūdu Zviedrijas posmā, atzina sportists. “Nebiju gaidījis, ka pie tāda ātruma jebkas varētu notikt, tāpēc tas bija pārsteigums. Izslīdējām un uztriecāmies kupenai. Domāju, ka daži priekšā braucošie pirms tam kupenā bija izveidojuši caurumu, tāpēc trieciens mums bija diezgan pamatīgs. Faktiski saslīdējām par 360 grādiem un salauzām radiatoru. Apstākļi bija diezgan sarežģīti, bet ne tik ekstrēmi, kā biju prognozējis. Saķeres līmenis mainījās, bet trase bija braucama.”

Iepriekšējos gadus “Safari Rally Kenya” notika vasaras vidū, bet tagad atkal risināsies martā. Rovanpera stāsta: “Redzēsim. Apstākļi varētu būt diezgan mežonīgi. Vēl nezinu, vai tiešām tur braukšu, tas vēl nav līdz galam izlemts.”

WRC kopvērtējums:

Izmantotie resursi:
www.rallit.fi
www.motorsport.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *