‘Rally of Nations Guanajuato’ startēs vairāki WRC čempioni un bijušie piloti

Foto: J. Raul Almeida

Šogad Meksika vairs neuzņems pasaules rallija čempionāta posmu, bet tā vietā šonedēļ norisināsies sacensības “Rally of Nations Guanajuato 200 Años”, kurās startēs arī vairāki WRC čempioni un bijušie piloti.

Astoņkārtējais WRC čempions Žiljēns Ingrasija, kā stūrmanis Sebastjēnam Ožjē, sešas reizes uzvarējis “Rally Mexico”, kas ir dalīts rekords. Šonedēļ viņš sēdīsies pilota krēslā un piedalīsies sacensībās ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Pieredze kā pilotam Ingrasijam nav liela, pāris rallijus viņš aizvadīja arī pērn un vēl trīs sacīkstēs startējis pirms vairāk nekā desmitgades. Meksikā viņš pirmo reizi startēs ar šādu auto.

Ar “Mitsubishi Lancer Evo IX” brauks arī 1994. gada pasaules rallija čempions Didjē Oriols, un kopā ar Ingrasiju pārstāvēs Franciju Nāciju kausā. 65 gadus vecais pilots ik pa laikam retu reizi piedalās rallija sacensībās, bet pēdējo WRC sezonu aizvadīja pirms vairāk nekā divām desmitgadēm – 2003. gadā.

Spēcīgs sastāvs Skandināvijas komandai, kuras rindās brauks labi zināmais rallists Madss Ostbergs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), pērnā gada trešās vietas ieguvējs Eiropas rallija čempionātā, 2020. gada WRC2 pasaules čempions un bijušais WRC klases pilots.  Viņa komandas biedrs būs 2018. gada JWRC pasaules vicečempions Deniss Radstrēms (“Toyota GR Yaris NR4”).

Spānijas komandu pārstāvēs 2017. gada JWRC un WRC3 titulu ieguvējs Jans Solanss (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kā arī starptautiski ne tik zināmais Serhi Frankoli (“Toyota GR Yaris NR4”). Lielbritānijas sastāvā Makreju dinastijas pārstāvis Makss Makrejs (“Toyota GR Yaris NR4”) un Toms Viljamss (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Itālijas sastāvā vieni no šīs valsts ātrākajiem pilotiem Andreā Mabelīni (“Škoda Fabia Rally2 evo”) un Alberto Batistolli (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Tāpat uz starta izies divkārtējā WRC čempiona Kalles Rovanperas tēvs Harijs Rovanpera. Pēdējo sezonu pasaules čempionātā viņš aizvadīja 2007. gadā, bet kopš tā laika redzams sacensībās vien dažreiz. Pēdējo reizi ar laika ieskaiti Harijs Rovanpera startēja pirms diviem gadiem tieši “Rally of Nations Guanajuato”, kas pie “Citroën DS3 R5” stūres guva piekto vietu. 57 gadus vecais pilots pārstāvēs “RoC Defender” komandu kopā ar vācu braucēju Niolausu Šelli. Abi startēs ar “Toyota GR Yaris NR4”.

Sacensības notiks no 23. līdz 25. februārim, dalībniekiem veicot 15 ātrumposmus ar kopējo garumu nepilnu 190 kilometru apjomā.

Pilns dalībnieku saraksts >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *