Tanaks: “Pārāk daudz kļūdu sezonas sākumā, bet esam spējīgi uz labāku sniegumu”

Foto: Hyundai Motorsport

Kamēr Esapeka Lapi pasaules rallija čempionāta otrajā posmā Zviedrijā guva uzvaru, ne tik labi klājās pārējiem “Hyundai Motorsport” komandas pilotiem. Ots Tanaks atzīst, ka sezonas sākumā pieļāvis pārāk daudz kļūdas, kamēr Tjerī Noivils atzīst, ka komandas izcīnītās uzvaras abos pirmajos sezonas posmos ir motivējošs fakts.

Tanaks jau trešajā ātrumposmā saslīdēja, sabojājot radiatoru un izstājoties. Sacensības ekipāža turpināja sestdien, bet uz augstām vietām to kopvērtējumā vairs nepretendēja, finišā paliekot 41. pozīcijā. Atgādināsim, ka Montekarlo rallijā mašīnai bija problēmas ar motoru, un toreiz igaunis finišēja ceturtais. Pēc veiktiem diviem posmiem WRC kopvērtējumā viņam piektā vieta.

“Visu nedēļas nogali bija grūti atrast vajadzīgo tempu, lai būtu ātrākie,” atzīst Tanaks. “Mana piektdien pieļautā kļūda bija sarūgtinājums, un arī tas, kas notika vēlāk. Piektdien, kad ceļi bija slidenāki, mēs jutāmies mašīnā komfortablāk, bet, kad vadāmība uzlabojās, vairs tik komfortabli nebija. Sezonas sākumā esmu pieļāvis pārāk daudz kļūdas, bet mēs zinām, ka varam parādīt daudz labāku sniegumu. Ceram, ka Kenijā aizvadīsim tīru sacīksti.”

Tikmēr vienības trešais pilots Lapi, kuram nav paredzēts piedalīties visos posmos, guva uzvaru. Pēc tam, kad SS3 izstājās gan Tanaks, gan tā brīža līderis Kalle Rovanpera no “Toyota” vienības, viņš pacēlās uz otro vietu. Vēlāk izdevās uzveikt vadībā nonākušo Takamoto Katsutu, bet arī šis “Toyota” pilots avarēja, pēc kā Lapi jau varēja uzelpot, jo tuvākie sekotāji atpalika daudz. Somu braucējam šī ir tikai otrā uzvara WRC karjerā. Pirms tam viņš 2017. gadā bija ieņēmis pirmo vietu “Rally Finland”, kad vēl pārstāvēja “Toyota” vienību. Sportists atzīst, ka ir pateicīgs “Hyundai” vadītājam Sirilam Abitebūlam par doto iespēju šogad atkal būt uz starta.

“Tagad jūtos labi,” pēc finiša sacīja Lapi. “Jau kādu laiku lūkoju pēc otrās uzvaras. Gribu pateikt lielu paldies Sirilam, kurš paturēja mani komandā, lai gan aizvadīju sarežģītu 2023. gada sezonas otro pusi. Gribu pateikt lielu paldies komandai un arī ģimenei mājās. Mēs visi esam šeit, lai uzvarētu un, kad to izdodas paveikt, tā ir labākā sajūta pasaulē. Šis bija brīnišķīgs rallijs. Vēl aizraujošāks tas būtu, ja nebūtu tik daudzi izstājušies, bet kupenas reizēm var būt tavs draugs, reizēm arī ienaidnieks. Šajā nedēļas nogalē tās bija mans draugs.”

Montekarlo rallija uzvarētājs Noivils Zviedrijā nebija starp ātrākajiem jau pirmajos dopos, bet SS6 saskārās ar motora problēmām, kas ekipāžu atmeta uz 14. pozīciju. Sacensības sanāca turpināt, bet augstāk par ceturto vietu tikt neizdevās. Beļģis gan atzīst, ka komandas sniegums šīs sezonas sākumā kopumā ir iedvesmojošs.

“Labi, ka komanda atkal izcīnīja uzvaru,” saka Noivils. “Tas ir ļoti svarīgi, pat ja pirmajos ātrumposmos mūsu sniegums nebija pats labākais. Divas uzvaras trīs nedēļu laikā dod mums motivāciju. Pagājušajā gadā visas sezonas laikā uzvarējām tikai divreiz.”

WRC kopvērtējums pēc 2. posma:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *