Olivers Solbergs aizvadīs līdz šim garāko ralliju karjerā

Foto: motorsportmagazine.com

Olivers Solbergs pēc pasaules rallija čempionāta sezonas beigām piedalīsies Lielbritānijā gaidāmajās sacensībās “Roger Albert Clark Rally”. Tajās viņš startēs ar vēsturisku auto, un šīs arī būs garākās rallija sacīkstes, kādās viņš savā karjerā ir piedalījies.

Rallijs nosaukts par godu britu autosportistam Rodžeram Klārkam, kurš ar panākumiem startēja pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados. Klārks kļuva par pirmo savas valsts pārstāvi, kurš uzvarējis kādā no pasaules rallija čempionāta sacensībām, paveicot to 1976. gada Lielbritānijas posmā “RAC Rally” (saīsinājumā no “Royal Automobile Club”).

“Roger Albert Clark Rally” šogad norisināsies 15. reizi un sacensību bāzes vieta būs Velsā. Piecās dienās dalībnieki veiks 33 ātrumposmus, kuru kopējais garums sastādīs 574 kilometrus. Sacensības notiks no 23. līdz 27. novembrim.

Pēdējo pasaules čempionāta posmu Olivers Solbergs šogad plāno aizvadīt šī mēneša beigās Čīlē, pēdējās divas sacīkstes Centrāleiropā un Japānā izlaižot. Savukārt novembra beigu daļā viņš savu “Škoda Fabia RS Rally2” auto nomainīs pret tēva Petera Solberga “Ford Escort RS1800”, lai ar to startētu “Roger Albert Clark Rally”. Savulaik arī pats Rodžers Klārks startēja ar tāda modeļa auto, arī savu vienīgo uzvaru WRC izcīnot tieši ar šādu mašīnu.

“Vienmēr esmu sapņojis piedalīties šajā rallijā,” saka Olivers Solbergs. “Esmu dzirdējis tik daudzus stāstus par šo ralliju un tajā izmantotajiem ātrumposmiem. Kādudien par to pastāstīju savam vectēvam [kādreizējam rallija braucējam Peram-Ingem Valfridsonam], un viņš teica, ka es došos uz Kīlderas mežu, un tā ir viena grūta vieta, kur aizvadīt sacensības. Ir tik forši dzirdēt šos dažādos stāstus un tikt pie iespējas startēt tādās vietās kā Velsa, Skotija un Anglijas ziemeļi. Ir sajūta, ka, tur startējot, it kā atgriezīsimies pagātnē.”

Zīmīgi, ka šis būs garākais rallijs, kādā Solbergs līdz šim savā dzīvē būs startējis. Turklāt tas arī būs garākais tradicionālā formāta rallijs, kas noticis Apvienotajā Karalistē pēdējos vairāk nekā 30 gados.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *