Solbergs nākamajā sezonā mērķē atgriezties ‘Rally1’ klasē

Foto: Honza Fronek

Olivers Solbergs šobrīd strādā pie tā, lai nākamajā pasaules rallija čempionātā viņam atkal būtu iespēja startēt ar “Rally1” klases auto. Ja to īstenot neizdosies, sportistam jau padomā rezerves plāns.

Dažas pirmās sacensības WRC vadošajā kategorijā Solbergs aizvadīja 2021. gadā, bet pērn jau astoņos posmos “Hyundai” rūpnīcas vienības sastāvā startēja ar “Rally1” mašīnu. Spoži panākumi izpalika, taču braucējs izcēlās ar atsevišķiem labiem rezultātiem – sestā vieta ziemas posmā Zviedrijā, ceturtā vieta sarežģītajā Ipras asfalta rallijā un piektā vieta Jaunzēlandes grants rallijā. Diemžēl komanda līgumu ar Solbergu nepagarināja, un šogad viņš startē WRC2 ieskaitē ar “Rally2” mašīnu.

Runājot par iespējamo atgriešanos “Rally1” kategorijā, 21 gadu vecais Solbergs sacīja: “Tas ir mans sapnis. Tas nekad nav mainījies un nekad nemainīsies. Es mīlu šo sportu. Mūsu ģimene to bieži apgalvo, bet tā ir patiesība: rallijs ir mūsu dzīve. Es daru visu iespējamo, lai būtu atpakaļ “Rally1″ mašīnā uz nākamo sezonu. Bet nav viegli to izdarīt. Man nevajag atgādināt, ka nav daudz brīvu vietu. Viss, ko varu darīt, ir turpināt ar pilnu atdevi, turpināt runāt un turpināt braukt.”

Aizvadītajos WRC2 ieskaites posmos šogad Solbergs izcēlies ar vienu uzvaru, kā arī pa reizei gūta otrā un trešā vieta, pārējās sacīkstes var saukt par neveiksmīgām. Viņam arī zudušas izredzes cīnīties par titulu. Turklāt Zviedriju pārstāvošais pilots vēl startēs tikai Čīlē, jo viņam nav pietiekami liela budžeta, lai aizvadītu sezonas noslēdzošos divus posmus, kas būs Centrāleiropas un Japānas rallijs.

Solbergs paziņojis, ka viņam ir rezerves plāns: “No Čīles rallija līdz jaunās sezonas sākumam būs ilgs laiks. Bet man ir dažas idejas, kā turpināt braukt pēc Čīles rallija, par to uzzināsiet vēlāk. Ja man nebūs iespējas nākošgad startēt “Rally1” klasē, mums jābūt gataviem B plānam. Man tas būtu izveidot privātu komandu WRC2 čempionātā kopā ar “Monster Energy”. Ir ļoti paveicis, ka man ir šāds partneris. Ar kādu mašīnu? Es vēl nezinu, tā varētu būt jebkura. Bet tam nav nekāda sakara ar manu pašreizējo komandu “Toksport”, kas ir viena no labākajām komandām, kādā esmu startējis.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *