Latvala: “Tanaka durvis uz ‘Toyota’ komandu nav slēgtas”

Foto: M-Sport

Turpinoties baumām par Ota Tanaka nākotni, Jari-Mati Latvala atzinis, ka igauņu pilota atgriešanās “Toyota” komandā ir iespējama. Tomēr viņš atzīst, ka Tanaks, kā braucējs, nav labākā kandidatūra, ja galvenais mērķis ir izcīnīt titulu komandu ieskaitē. 

Tieši kopā ar “Toyota” vienību Tanaks savulaik izcīnīja desmit no kopumā 18 uzvarām pasaules rallija čempionāta posmos, bet 2019. gadā sasniedza savu līdz šim vienīgo WRC titulu. Jau nākamajā gadā sportists pārgāja uz “Hyunday” komandu, kas neizrādījās veiksmīgs solis, bet šogad startē “M-Sport Ford” sastāvā.

Somu medijs MTV vēsta, ka, aizejot no komandas, Tanaks un viņa menedžeris Marko Martins esot “nodedzinājuši visus tiltus”, tomēr “Toyota” vienības vadītājs Latvala nav tik kategoriski noskaņots.

“Ļoti reti gadās tā, ka pilots pamet komandu, kad viss ir ļoti labi,” jautāts par attiecībām ar Tanaku, sacīja Latvala. “Bet sportā mēdz būt, ka pilots atgriežas. Un atgriešanās ir iespējama. Varbūt dažiem cilvēkiem prātā ir šādas tādas lietas, bet laiks dziedē brūces.”

Formāli “Toyota” komandai pašlaik uz nākamo sezonu nav noslēgts līgums ne ar vienu pilotu, lai gan diezgan droši var apgalvot, ka Kalle Rovanpera un Elfins Evanss paliks sastāvā. Arī Sebastians Ožjē visdrīzāk pagarinās līgumu par nepilnas sezonas aizvadīšanu, lai gan tiek baumots, ka trijotne veic sarunas ar “Hyundai”.

Latvala kopā ar Tanaku startēja “Toyota” komandā 2018. un 2019. gada sezonās, vēlāk kļūstot par tās vadītāju. Lai gan soms pieļauj, ka Tanaks varētu atgriezties sastāvā, viņš atzīst, ka tas nenotiks, kamēr tajā startēs Rovanpera un Ožjē.

“Ja komandā jau brauc divi pasaules čempioni, trešo mēs negribam, jo no sportiskā viedokļa tas vairs nav interesanti,” skaidro Latvala. “Komandu čempionāts “Toyota” ir pats svarīgākais. Mēs netiecamies tikai uz tituliem braucēju ieskaitē. To sakot, es sāktu apšaubīt, vai Ots Tanaks būtu labākā izvēle, ja mēs mērķējam uz tituliem komandu vērtējumā. Viņš ir viens no labākajiem pilotiem, bet tajā pašā laikā vairāk individuālists. Viņš vairāk domā par saviem personīgajiem sasniegumiem. Vai viņš mums labi derētu, tas ir jautājums. Es tā neteiktu.”

Latvala piebilst: “Bet es ar Otu labi satieku. Viņš ir ārkārtīgi spēcīgs pretinieks, kurš tiešām vēlas uzvarēt. Kad viņš izslēdz konkurences režīmu, ir tiešām jauks un nosvērts puisis. Citādi ir sacīkšu režīmā, un viņš tāds nav vienīgais, tāpat ir ar Elfinu. Konkurences apstākļos Ots ir ļoti intraverts, bet ārpus tiem – daudz atvērtāks un runātīgāks.”

Izmantotie resursi:
www.delfi.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *