Lubē: “Nākamajā sezonā ‘M-Sport Ford’ komanda nestartēs WRC čempionātā”

Foto: Honza Fronek

Franču pilots Pjērs-Luī Lubē paziņojis, ka “M-Sport Ford” komanda nākamgad nestartēs pasaules rallija čempionāta vadošajā klasē.

Lubē, kurš šogad aizvada pirmo pilno sezonu komandas sastāvā, pavēstījis, ka Malkolma Vilsona vienība šobrīd atrodas kritiskā finansiālā situācijā.

Sportists sniedza interviju franču medijam “Corse Matin” un, runājot par saviem nākamās sezonas plāniem, atklāja, ka “M-Sport Ford” komanda nākamgad uz starta “Rally1” klasē nebūs.

“Nākamgad WRC būs tikai divas komandas,” sacīja Lubē. “Lai gan viņi neko nesaka, “Ford” visticamāk neturpinās startēt pasaules čempionātā. Ražotājiem jāapstiprina dalība čempionātā līdz septembra beigām, tad visu zināsim. Promoters grib, lai katrs ražotājs pieliek klāt vēl vienu mašīnu. “Toyota” jau ir četras un “Hyundai” arī startēs ar vismaz četrām mašīnām.”

Lubē turpina: “Mašīnai ir pārāk daudz problēmu. Turklāt “Ford” tagad koncentrējas uz rallijreidu un samazinās WRC projekta finansējumu. Patiesībā “Ford” ir tikai komandas sponsors un partneris, kas vairs nav iesaistīts tajā tādā pašā līmenī, kā tas bija agrāk.”

Neskatoties uz Lubē pesimistiskajiem izteikumiem par nākamo gadu, jau aiznākamajā WRC posmā Čīlē “M-Sport” komanda pirmo reizi šosezon uz starta izies ar četrām “Ford Puma Rally1” mašīnām. Pamatsastāva pilotiem Lubē un Otam Tanakam šajā posmā pievienosies Alberto Hellers un Greguārs Munsters. Viņiem tā būs debija “Rally1” kategorijā.

Izmantotie resursi:
www.corsematin.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *