Pasaules čempionāta līderis Pārns vadībā arī rallijā “Kurzeme”

Pēc rallija “Kurzeme 2014” rallija sacensību pirmās dienas starp priekšējās piedziņas automašīnu braucējiem vadībā izvirzījies jaunais igauņu talants Sanders Pārns ar “Ford Fiesta R2”, kurš tuvāko sekotāju apsteidz par 7,28 sekundēm.

2.vietā R2 klasē atrodas “LMT Autosporta akadēmijas” braucējs Emīls Blūms (“Honda Civic Type-R”), kurš pirms sacensībām pauda apņēmību cīnīties par uzvaru rallijā, savukārt 3.vietā atrodas viņa komandas biedrs Ralfs Sirmacis (“Ford Fiesta R2”). Sirmacim līdz klases līderpozīcijai pietrūkst 9,04 sekundes.

Līdzīgi kā rallija kopvērtējumā, arī R2 klasē rezultāti ir ļoti blīvi, 7.vietā esošais Uldis Briedis no Pārna atpaliek vien 13,69 sekundes, līdz ar to pretendenti uz uzvaru šajā klasē saglabājas vairāki.

4.vietu R2 klasē pēc rallija pirmās dienas ieņem igaunis Rasmus Ūstulns, 5.vietā atrodas Sanders Siniors, bet 6.vietā ir Rainers Rohmets, kas ir vadošie braucēji savā klasē Igaunijas rallija čempionātā un ir gatavi izrādīt nopietnu konkurenci gan Pārnam, gan “LMT Autosporta akadēmijas” sportistiem.

Tikmēr starp viena tilta piedziņas automašīnu braucējiem ātrākais ir igaunis Tomas Vasks (BMW), kuram rallija pirmajā dienā par 16,07 sekundēm izdevies apsteigt 2012.gada rallija “Kurzeme” uzvarētāju absolūtajā vērtējumā Andi Neikšānu (“BMW M3”).

BMW automašīnas Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2014” pirmajā dienā bija ātrākas par priekšpiedziņas automašīnām, un Vasks savu tautieti Pārnu apsteidz par 33,18 sekundēm.

Sacensību pirmajā dienā sportisti veica piecus ātrumposmus ar kopējo garumu 25,6 kilometri, savukārt sestdien priekšā seši ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 84,52 kilometri.

Kopš 2010. gada “Kurzeme” kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Info: Dzintars Hmielevskis
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *