Ķenavs: “Nākamais gads ASRT komandai solās būt vēl interesantāks”

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) noslēdzošajā posmā “Rallijs Latvija 2014” uz starta izgāja divas ASRT rallija komandas ekipāžas – ar pilotiem Igoru Bulancevu un Sergeju Popovu. Likme pirms šī rallija bija ļoti augsta, jo vairākās klasēs bija jānoskaidro čempioni. Tajā skaitā arī N4 klasē, kur uz pirmo vietu pretendēja Jānis Vorobjovs un Igors Bulancevs.

Ralliju veiksmīgāk iesāka Vorobjovs, taču trešajā posmā pilots pieļāva kļūdu un piedzīvoja smagu avāriju, kas viņam priekšlaicīgi lika izstāties no rallija. Pēc Vorobjova izstāšanās par N4 klases līderi kļuva ASRT komandas pilots Bulancevs, kurš arī nosargāja vadību pēc pirmās dienas desmit posmiem. 11,87 sekundes viņam tobrīd zaudēja Taras Kravčenko.

Otrajā dienā N4 klasē joprojām visiem pa priekšu brauca Bulancevs, taču 15.posmā pilots pieļāva kļūdu un bija spiests izstāties. Tas nozīmēja to, ka čempiontituls nonāk Vorobjova rokās, bet Bulancevs šo sezonu N4 klasē noslēdza augstajā otrajā vietā.

Diemžēl arī otrajai ASRT ekipāžai šis rallijs un šī sezona nebeidzās tā, kā gribētos, jo vienā no posmiem tika piedzīvota avārija.

“Rallijs Latvija šogad ASRT rallija komandai bija ļoti atbildīgas sacensības, jo pastāvēja iespēja mūsu komandas ekipāžai Igoram Bulancevam/Marinai Daņilovai ieņemt augstu vietu sezonas kopvērtējumā, tāpēc gatavojāmies ļoti cītīgi – rūpīgi tika sagatavota tehnika un veikti izmēģinājumi ar kādām riepām un regulējumiem labāk braukt asfalta ātrumposmus. Mērķis bija noturēt otro vietu kopvērtējumā un veiksmes gadījumā cīnīties par čempiontitulu. Pēc Jāņa Vorobjova avārijas parādījās reālas iespējas to arī izcīnīt, bet tad sarežģīto laikapstākļu dēļ Bulancevs mazliet kļūdījās un aizlauza aizmugures labā riteņa piekari. Tas nozīmēja to, ka sacensības viņam bija beigušās,” stāsta ASRT komandas vadītājs Mārcis Ķenavs.

“Ir mazliet sarūgtinājums par to, jo tituls bija tik tuvu. Taču jebkurā gadījumā uzdevumu izpildījām un otrā vieta sezonas kopvērtējumā prestižajā N4 klasē ir nosargāta.”

“Otra komandas ekipāža Sergejs Popovs/Andrejs Galkevičš pirmajā dienā bija spiesti izstāties tehnisku defektu dēļ, bet otrajā dienā viņi atgriezās trasē un startēja pēc Super rally sistēmas, taču ekipāža īsti nevarēja iebraukties. Mēģinot uzlabot savu sniegumu, ekipāža piedzīvoja smagu avāriju 15. ātrumposmā. Ekipāžai pēc ārstu pārbaudēm ar veselību viss ir kārtībā, ko nevarētu teikt par automašīnu.”

“Kopumā šī komandai bija interesanta sezona, jo tā piedalījās ļoti daudz sacensībās, kā arī aizvadīja daudz testus. Bijām sacensībās Spānijā, kā arī sākām darbu ar Citroen Racing komandu, gatavojot Citroen DS3 R3 automašīnu. Daudz kas tika izdarīts, bet, skatoties uz nākamā gada plānu, 2015. gads solās būt vēl interesantāks,” stāstījumu pabeidz Ķenavs.

Jau drīzumā ASRT komanda informēs par saviem nākotnes plāniem un mērķiem.

Info un foto: asrt.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *