Ekipāža Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis noslēdz sezonu ar panākumiem rallija sacensībās Vācijā un Latvijā

2014.gada rallija sezonu, kas visā Latvijas rallijā ir pārejas sezona, ņemot vērā dažādās neskaidrās pasaules tendences un vīzijas par rallija auto klasēm, kuras turpmākos gadus dominēs rallija trasēs, ekipāža aizvadīja samazinātas intensitātes režīmā, piedaloties vien atsevišķās sacensībās. Tomēr 2014.gada sezonu ekipāža noslēdz ļoti pozitīvā noskaņojumā un ar labiem panākumiem rallija trasēs Latvijā un Vācijā.

Atcerēsimies, ka ekipāžai īpaši nozīmīgs notikums bija starts Rallijā Kurzeme 2014, kur Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis ar ģenerālsponsora Tirdzniecības nams Kurši atbalstu pirmie no Latvijas sportistiem sēdās pie pasaules līmeņa automašīnas Ford Fiesta R5 stūres. Debija izdevās veiksmīga un tika gūta uzvara R5klasē.

Pēdējām divām sezonas sacensībām Vācijā un Latvijā ekipāža varēja sagatavoties un startēt, pateicoties ģenerālsponsoram SIA “LDZ CARGO” un kompānijai EHRLE.

Par tradīciju jau kļuvusi ekipāžas Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis dalība starptautiskajā rallijā Vācijā – 17. Internationalen ADMV- Lausitz-Rallye, kas šogad norisinājās 10.-11.oktobrī.

Jau vairākus gadus pēc kārtas ekipāža saņem īpašus uzaicinājumus no šī rallija organizatoriem startēt šajā rallijā, jo Vācijas rallija organizatoriem un līdzjutējiem Sviļa/Pūķa braukšanas stils un ātrums liekas ļoti pievilcīgs, tādēļ ekipāža Vācijā vienmēr tiek silti sagaidīta un uzņemta.

Šogad rallija organizatori nebija ņēmuši vērā netipiski augsto temperatūru oktobrim (+26 grādi trases pierakstīšanas dienā), līdz ar to pirmā diena sportistiem izvērsās par īstu pārbaudījumu un faktiski izšķīra šī rallija likteni. Diemžēl pasaules rallija čempionāta WRC 2 braucējs Rashid Al-Ketabi ar Ford Fiesta R5 automašīnu, kurš startēja pirms M.Sviļa / I.Pūķa ekipāžas, bija nepareizi pierakstījis sacensību trasi un vienā no līkumiem izbrauca tieši priekšā M.Svilim / I.Pūķim, kā dēļ redzamība tumsā un necaurredzamos putekļos bija aptuveni 1 metrs! Šādā režīmā braucot, tika pazaudēts ļoti daudz vērtīgo sekunžu.

Tieši drošības apsvērumu dēļ konkrētais ātrumposms un šī ātrumposma otrs brauciens tika atcelts, bet diemžēl tika pieņemts neskaidrs lēmums ātrumposma rezultātus atstāt spēkā, un otro sacensību dienu ekipāža uzsāka, esot 17 vietā.

Sacensību otrajā dienā Svilis/Pūķis uzrādīja vairākus ātrākos ātrumposmu laikus, kas ļāva sasniegt 3. vietu absolūtajā vērtējumā un 2. vietu A grupā.

Jau nākošajā nedēļas nogalē, 18.-19.oktobrī, norisinājās noslēdzošais Latvijas Rallija čempionāta posms – Rallijs Latvija 2014. Šogad rallija ģeogrāfija bija tradicionāli plaša, taču ar netipiski lielu asfalta ātrumposmu īpatsvaru. Jau no pirmajiem rallija ātrumposmiem M.Svilis/I.Pūķis bija apņēmušies cīnīties par absolūtās ieskaites augstākajām vietām, neskatoties uz faktu, ka Tukuma, Jūrmalas un Cēsu reģionu ceļos ekipāža nebija startējusi pēdējos 5 gadus. No rallija pirmajiem ātrumposmiem sportistiem izdevās iekarot un noturēt stabilas pozīcijas absolūtā vērtējuma pirmajā trijniekā.

Neskatoties uz faktu, ka, atšķirībā no tiešajiem konkurentiem, kuru automašīnu piekares pielāgošana asfalta segumam aizņem 15 minūtes, M.Sviļa/I.Pūķa ekipāžas automašīnu šādi pārveidot atvēlētajā servisa laikā nevar, ekipāža uzrādīja lielisku sniegumu, kas ļāva pēc pirmās sacensību dienas ieņemt otro pozīciju kopvērtējumā, nieka 4,67 sekundes atpaliekot no sacensību līdera.

Otrās sacensību dienas pirmais ātrumposms Cēsīs tika iesākts ar nepareiziem piekares regulējumiem, kas vairāk bija paredzēti braukšanai pa asfaltu, tādējādi zaudējot vērtīgās sekundes. Sākot ar nākošo ātrumposmu, ekipāža kāpināja tempu un uzsāka cīņu par uzvaru kopvērtējumā, taču neliela kļūda pilsētas ātrumposmā maksāja gana dārgi, tāpat slapjais un vēsais laiks padarīja ceļu aizvien slidenāku un katrs risks varēja neattaisnoties. Lai arī ekipāža centās sadeldēt līdz rallija līderim atlikušās sekundes, tomēr sacensības tika noslēgtas 2. vietā absolūtajā ieskaitē, kā arī 2. vietā R5klasē.

Sacensības Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis noslēdza ar uzvaru šīs sezonas Latvijas rallija čempionātu noslēdzošā rallija beidzamajā ātrumposmā, par ko tiek pasniegts leģendārā Latvijas rallija braucēja Aleksandra Karamiševa ceļojošais kauss, ko ekipāža gadu varēs paturēt savā īpašumā un priecēt atbalstītājus.

Šāds sezonas noslēgums un leģendārās balvas izcīnīšana ļauj ļoti optimistiski skatīties uz 2015.gada sezonu ar dažādiem jauniem izaicinājumiem.

Ekipāža Mārtiņš Svilis / Ivo Pūķis saka MILZĪGU PALDIES saviem atbalstītājiem: Ldz Cargo, EHRLE, BN KURŠI, SS.lv, Marteks auto, Burda – Rīga, Ošukalns celtniecība, DLLA, Latgran, Vāģi racing, 4rati.lv un personīgi Dainim Ģēģerim.

Tāpat ekipāža vēlas pateikties daudzajiem skatītājiem un fotogrāfiem, kuri, spītējot mainīgajiem laika apstākļiem, tradicionāli mēro ceļu uz dažādiem Latvijas reģioniem, lai klātienē vērotu un iemūžinātu savus iemīļotos sportistus!

Info: ekipāža M.Svilis/I.Pūķis
Foto: Māris Stiprais, www.4rati.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *