Nitišs ar rallija auto startēs autosacīkstēs Madridē

Latvijas rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs šīs nedēļas nogalē ar “Mitsubishi Lancer Evo X” rallija auto Spānijā piedalīsies Kena Bloka organizētajās autosacīkstēs “Gymkhana GRiD”.

Sacensības notiks sestdien, 1. novembrī, Madridē un Nitišs tajās startēs ar Latvijas komandas ASRT sagatavotu auto, cīnoties pilnpiedziņas klasē.

“Gymkhana GRiD” organizē pazīstamais amerikāņu autosportists Kens Bloks un sacīkstēs piedalīsies viņa uzaicināti drifta, rallija un rallijkrosa meistari. Šova laikā tiks noskaidrots Eiropas čempiona titula ieguvējs.

Lai uzvarētu, būs jāstartē divās spoguļattēlā izveidotās trasēs, cenšoties apbraukt trasē izvietotos šķēršļus ātrāk par sāncenšiem, vēsta portāls “Delfi.lv”.

“Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Francijā man izdevās pārmīt dažus vārdus ar Kenu Bloku un sarunas laikā viņš ieminējās par iespēju man piedalīties šajās sacensībās,” stāsta Nitišs. “Šādu izdevību būtu grēks laist garām, tāpēc man ir liels prieks, ka ir izdevies apvienot nepieciešamos resursus, kā arī izbrīvēt laiku starp komandas treniņiem, lai šonedēļ varētu doties uz Madridi un startēt “Gymkhana GRiD” – sacensībās, kādās man līdz šim nav bijusi izdevība gūt nozīmīgu pieredzi.”

Viņš turpina: “Jau vasarā veicu treniņus ar rallija auto, un arī komandai, kas man nodrošina sacensību automašīnu – ASRT – ir pieredze, kas gūta līdzīgās sacensībās Krievijā. Man nebūs daudz laika apgūt “Evo” vadāmību, tāpēc vēlreiz ar komandu pārrunāsim tehniskās nianses, lai treniņbraucieniem atvēlēto laiku spētu izmantot pēc iespējas produktīvāk. Tieši šī pieredze, kad tik īsā laikā jāapgūst, kas pilnīgi jauns, būs man ļoti noderīga un varēšu to izmantot arī pasaules rallijkrosa čempionāta pēdējā posmā Argentīnā – arī tur man būs jāstartē pilnīgi jaunā trasē, un tieši spējai ātrāk par citiem apgūt trases elementus būs izšķiroša nozīme.”

ASRT komandas vadītājs Ainārs Igaveņš ir noskaņots patriotiski: “Par iespēju Reinim piedalīties “Gymkhana GRiD” uzzināju vien pirms dažām dienām, kad man piezvanīja sens paziņa un Reiņa tēvs Aigars Nitišs. Ilgi nedomājot, piekritu palīdzēt, jo apzinos, cik lielas pūles un kāds darba apjoms ir ieguldīts, lai Reinis varētu startēt pasaules rallijkrosa čempionātā. Tāpēc man ir liels gandarījums, ka arī ASRT komanda spēj sniegt atbalstu un palīdzēt Reinim izmantot visas iespējas, lai vēlreiz atgādinātu par sevi un Latviju. Ļoti ceru, ka mums kopīgiem spēkiem izdosies panākt, ka Latvijā plaša popularitāte būs ne tikai basketbolam un hokejam, bet arī autosportam.”

Info: delfi.lv
Foto: facebook.com/ReinisNitissOfficial

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *