Nitišs “Gymkhana GRiD” sacīkstēs izstājas, bet nodrošina otro vietu

Nedēļas nogalē Spānijas galvaspilsētā Madridē notikušās autosacīkstes “Gymkhana Grid”, ko rīkoja pazīstamais amerikāņu autosportists Kens Bloks, ar izcīnītu otro vietu savā klasē noslēdza Reinis Nitišs no Latvijas.

“Gymkhana GRiD” piedalījās gan Bloks, gan viņa uzaicināti sportisti no dažādām pasaules valstīm un dažādām autosporta disciplīnām, sacenšoties “SuperCar” un “4WD” klasēs. Pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku Nitišu uz sacīkstēm personīgi ielūdza pats Bloks un jēkabpilietis cīnījās “4WD” klasē ar ASRT komandas sagatavotu “Mitsubishi Lancer EVO X”.

Sacensību formāts noteica, ka sportisti startē viens pret vienu – īpašās spoguļattēlā izveidotās trasēs. Cīņas laikā trasē ir jāapbrauc dažādi šķēršļi un tālāk tiek tas, kurš izrādījies ātrāks divos braucienos.

Nitiša konkurents pirmajā kārtā bija Dmitrijs Sribnijs, kuru Latvijas pārstāvis uzveica abos piegājienos. Nitišs arī sasniedza absolūti labāko rezultātu starp “4WD” pilotiem, nodrošinot vietu finālā. Tomēr pēc otrā brauciena mašīnai atklājās sajūga defekts, ko mehāniķiem, par spīti visām pūlēm, atvēlēto 45 minūšu laikā novērst neizdevās.

Tieši Nitiša uzveiktais Sribnijs vēlāk kļuva par šīs klases uzvarētāju, bet Nitišam ar parādīto sniegumu bija gana, lai nodrošinātu otro vietu.

“Man ir neaprakstāms prieks, ka izdevās apvienot visus nepieciešamos resursus, lai būtu iespējams startēt “Gymkhana GRiD”,” stāsta Nitišs. “Kens Bloks un viņa komanda ir paveikusi iespaidīgu darbu – atmosfēra Madridē bija vienreizēja un varēju izbaudīt sev neierastās sacensības un gūt pozitīvas emocijas, kas noteikti noderēs gatavojoties rallijkrosa sezonas izšķirošajam posmam Argentīnā.

Liels gandarījums, ka pirmo reizi piedaloties sacensībās ar automašīnu, ar kuru iepriekš neesmu braucis, spējām uzrādīt tik konkurētspējīgu rezultātu. Paldies visai ASRT komandai, kas ieguldīja ļoti lielu darbu, lai tik īsā laikā sagādātu man tik ātru sacīkšu tehniku.

Šī bija pirmā reize, kad startēju “Gymkhana GRiD” un veiklības sacensībās kā tādās. Un jāsaka, kā ir – man ļoti iepatikās šāda veida braukšana – apbraucot figūras un veicot dažādus elementus. Tagad, kad mums ir pieredze un zinām, ka varam cīnīties par augstām vietām arī šādās sacīkstēs, iespējams, jau nākamgad šeit atgriezīšos.”

Pats “Gymkhana GRiD” sacīkšu rīkotājs Kens Bloks uzvarēja “SuperCar” klasē.

Info: gymkhanagrid.com / RA Events
Foto: monsterenergy.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *