Ķenavs: “Bijām gatavi cīņai, bet radās tehnisks defekts”

Sestdien, 18.aprīlī, Maskavā startēja “Rally Masters Show”, kurā uz starta izgāja ātrākie Krievijas rallija braucēji, kā arī citu valstu sportisti. Šo braucēju vidū bija arī ASRT komanda, kura uz starta izgāja ar trim ekipāžām – Mārcis Ķenavs (Evo X), Dmitrijs Feofanovs (Evo VIII) un Petrs Turkins (DS3 R3).

Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem līderis bija Aleksejs Lukjaņuks, kuram sekoja abi brāļi Grjazini un Mārcis Ķenavs. 11.vietā tobrīd bija Turkins, bet 16.vietā atradās Feofanovs.

Ļoti ātrs bija Lukjaņuks, kurš arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Septītajā vietā absolūti un otrajā vietā R3 klasē finišēja Turkins, bet Feofanovs absolūtajā ieskaitē finišēja 13.vietā. Diemžēl finišu nesasniedza ASRT komandas vadītājs Mārcis Ķenavs.

“Kopumā gāja labi, jo pasākums bija interesants un labi organizēts,” pēc sacensībām stāsta Mārcis Ķenavs. “Sākumā neskrējām un braucām piesardzīgi, taču jau tobrīd Aleksejs Lukjaņuks bija ļoti ātrs. Arī ar regulējumiem netrāpījām pirmajā aplī. Taču vēlāk servisa parkā veicām izmaiņas un bijām gatavi sākt cīņu, taču tad mūsu auto piemeklēja tehnisks defekts, tāpēc bijām spiesti izstāties. Iespējams, sacensību azartā nedaudz pārcentos, kā rezultātā nespējām sasniegt finišu,” turpina ASRT komandas vadītājs, piebilstot, ka ekipāža varēja turpināt braukt un mēģināt sasniegt finišu, taču tā vairs nebūtu cīņa par vietām, tāpēc tika nolemts vairs nelauzt mašīnu.

Mārcis piebilda, ka šī bija ļoti specifiska trase, kur ļoti ātri varēja pabraukt ar priekšpiedziņas automašīnām. “Trase bija ļoti specifiska, tāpēc nevarētu teikt, ka šajā trasē pilnpiedziņas mašīnām būtu liela priekšrocība. Tieši otrādi – ar priekšpiedziņas klases mašīnām šajā trasē varēja pabraukt ļoti ātri, ko arī brāļi Grjazini pierādīja.”

Ja Ķenavs bija spiests izstāties, tad abi pārējie ASRT komandas piloti veiksmīgi sasniedza finišu. “Pjotrs Turkins šīs sacensības iesāka mierīgi, bet uz beigām jau kāpināja tempu un kopvērtējumā uzrādīja Top 5 laikus. Tikmēr Dmitrijs Feofanovs brauca savā tempā – droši un bez piedzīvojumiem. Abi spēja sasniegt finišu, par ko esam priecīgi.”

“Kopumā ar pasākumu esam apmierināti, bet ar sportiskajiem rezultātiem, vismaz runājot par mūsu ekipāžu, ir neliela vilšanās, taču tāds ir autosports,” nobeidz Mārcis.

Nākamās sacensības komandai ir rallijsprints “Kalnamuiža” un rallijs “Talsi”.

Teksts un foto: ASRT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *