Šogad rallijsprintā “Kalnamuiža 2015” rallija apritē atgriezīsies Snēpeles ātrumposms, kurā sportisti nav sacentušies nu jau vairāk nekā desmit gadu.

“Snēpeles ātrumposms rallija “Kurzeme” trasē bija iekļauts šī gadsimta sākumā, un šādā konfigurācijā esošajai rallija braucēju paaudzei tas nav zināms. Kad pagājušā gada pavasarī tur iegriezos, ļoti vēlējos šo ātrumposmu iekļaut rallija “Kurzeme” trasē, tomēr nolēmām nedaudz pagaidīt, un tagad Snēpeles dops būs rallijsprinta “Kalnamuiža” noslēdzošais ātrumposms,” stāsta rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” direktors Uldis Hmieļevskis.

Rallijsprinta trase veidota tā, lai pēc garās ziemas pauzes sportisti varētu “pamosties”, un atsvaidzināt savas grants braukšanas iemaņas. Sacensības sāksies ar Kalvenes un Marijas muižas ātrumposmiem, kas ir plati un salīdzinoši brīvi braucami ceļu, savukārt pēc servisa zonas Skrundas lidlaukā ekipāžas divas reizes mēros sarežģīto Snēpeles ātrumposmu, ar ko arī noslēgsies sacensības.

Snēpeles ceļš pieredzējušākajiem rallija braucējiem ir zināms kā diezgan ātrs, taču ar vairākām tehniski grūtām vietām, kurās viegli iespējams kļūdīties. Snēpeles ātrumposma vizītkarte ir vairāk nekā kilometru gara taisne ar vairākiem viltīgiem, viens otram sekojošiem tramplīniem.

Rallijsprinta sacensības sāksies 2. maija vakarā ar testa ātrumposmu, savukārt iepazīšanās ar trasi paredzēta 3. maija rītā, un jau vakarā tiks apbalvoti uzvarētāji. Rallijsprinta “Kalnamuiža 2015” trasi veidos trīs ātrumposmi, un papildsacensību kopējais garums sasniegs 52,5 kilometrus.

Sestdienā, 2.maijā, Sieksātē tiks dots starts arī minirallija “Kalnamuiža 2015” sacensībām, kurās dalībnieki piedalīsies ar ielas automašīnām.

Šogad minirallija sacensībās sportistiem būs iespējams ar ātrumposmiem iepazīties arī pašiem, un pierakstīt gan savu stenogrammu, gan arī pārbaudīt sacensību rīkotāja izsniegto stenogrammu, līdz ar to minirallija sacensības ir laba treniņu iespēja arī rallijsprinta dalībniekiem. Turklāt minirallija grafiks veidots tā, lai to varētu apvienot ar rallijsprinta testa ātrumposmu, kas notiks vēlāk pēcpusdienā.

Svarīgs jaunums minirallija sacensībās šogad ir “Open” klase, kurā var startēt ar turbo automašīnām bez restruktoriem.

Sacensību centrs atradīsies Sieksātē, kur Piena muižas Baronstaļļos būs izvietots gan minirallija un rallijsprinta administratīvais centrs, gan arī izveidota īpaša atpūtas zona sportistiem un līdzjutējiem. Tur tiks demonstrētas fotogrāfijas un video materiāli no iepriekšējo gadu sacensībām, kā arī darbosies kafejnīca.

Vasaras rallija sezonas sākšana ar sacensībām “Kalnamuiža” jau kļuvusi par tradīciju vairāku gadu garumā, un arī šogad 2. un 3. maijā Skrundas novada Sieksātes apkārtnē notiks sacensības “Kalnamuiža 2015”. Rallija braucējiem šis rallijsprints būs lieliska iespēja treniņam pirms Čempionu rallija Talsos, kas notiks divas nedēļas vēlāk.

Pieteikties sacensībām var līdz pirmdienai, 27.aprīlim.

Šogad “Kalnamuiža 2015” būs gan Latvijas rallijsprinta čempionāta 3.posms, gan arī Minirallija kausa izcīņas standarta automobiļiem 3.posms.

Sacensību nolikums un pieteikšanās forma pieejama vietnē 4rati.lv. Minirallija dalībniekiem jāseko saitei 4rati.lv, savukārt rallijsprinta dalībniekiem – 4rati.lv

Miniralliju un rallijsprintu “Kalnamuiža 2015” rīko biedrība “Liepājas rallija komanda”.

Teksts: Dzintars Hmieļevskis (“Liepājas rallija komandas” preses pārstāvis)
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *