Krievu rallija braucējs Aleksejs Lukjaņuks, kurš regulāri redzams arī sacensībās Latvijā, šogad pirmo reizi karjerā aizvadīs sacīkstes WRC klasē, piedaloties pasaules čempionāta posmā Somijā.

Preses konferencē pēc “Rally Masters Show” sacensībām, kas aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās Maskavā, Lukjaņuks atklāja, ka Somijas rallijā atkal brauks kopā ar savu bijušo stūrmani Alekseju Artaunovu, debitējot pie “Ford Fiesta RS WRC” auto stūres.

Šādā sastāvā ekipāža šogad plāno piedalīties kādās sacensībās Lietuvā, bet ar WRC mašīnu arī pasaules čempionāta posmā Somijā. Zem jautājuma zīmes šobrīd ir daži vietējā mēroga ralliji Igaunijā un Somijā, kurus Lukjaņuks/Artaunovs varētu izmantot kā treniņsacensības pirms starta pasaules čempionātā. Šajā ziņā viss esot atkarīgs no finansēs, tiesa, tādā gadījumā sportisti izmantotu “Mitsubishi” automobili, nevis WRC auto.

Lukjaņuks ar Artaunovu kopā aizvadījuši četras pilnas sezonas rallijā, tostarp pērn, kad izdevās kļūt par Igaunijas un Krievijas čempioniem. Kopā nedēļas nogalē abi guva uzvaru arī “Rally Masters Show” sacīkstēs, kur pirmo reizi ekipāža pilotēja 2015. gada specifikācijas “Subaru Impreza WRX STI”.

Pasaules čempionātā Lukjaņuks startējis tikai vienreiz, kad 2013. gadā jau piedalījās Somijas rallijā. Toreiz Latvijas komandas ASRT sastāvā ar N4 grupas “Mitsubishi Lancer Evo IX” viņi pārliecinoši uzvarēja savā klasē un izcīnīja 16. vietu absolūtajā ieskaitē.

Tāpat šogad Lukjaņuks turpinās dalību Eiropas rallija čempionātā, kur startē kopā ukraiņu politiķi un uzņēmēju Jevgēņiju Červoņenko. Tieši stūrmanis alsedz lielāko daļu no ekipāžas izdevumiem. Eiropas čempionātā šī ekipāža startē ar “Ford Fiesta R5” automašīnu un pēc aizvadītiem trim posmiem ieņem augsto trešo vietu kopvērtējumā.

Teksts: 4rati.lv
Foto: alexeylukyanuk.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *