Vorobjovs atgriežas pie BMW stūres un startēs “Rally Belarus”

Viens no vadošajiem latviešu rallija braucējiem Jānis Vorobjovs uz vienu sacīksti apvienojis spēkus ar savu bijušo stūrmani Artūru Žeibi un gatavojas piedalīties Baltkrievijā gaidāmajās autosacīkstēs “Rally Belarus 2015”.

Vorobjova pastāvīgais stūrmanis Andris Mālnieks portālam “4rati.lv” apstiprināja, ka uz Baltkrieviju nedosies darba pienākumu dēļ, tomēr jau nākamajās sacīkstēs, kas būs rallijsprints “Kalnamuiža 2015” un notiks nākošajā dienā, atkal plāno stāties uz starta.

Vorobjova/Žeibes ekipāža “Rally Belarus 2015” sacensībās brauks ar BMW M3 automobili. Titulētajam pilotam šogad tas būs pirmais rallijs ar šo mašīnu, tomēr pieredze rāda, ka aizmugurējā piedziņa nav šķērslis, lai cīnītos par augstākajiem rezultātiem. Pagājušajā gadā Vorobjovs kopā ar Mālnieku jau startēja šajā rallijā un cīņā ar daudzām pilnpiedziņas ekipāžām guva otro vietu absolūtajā ieskaitē, zaudējot tikai spēcīgajam lietuviešu sportistam Ramūnam Čapakauskam ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”.

Braslavas apkaimē gaidāmajā “Rally Belarus 2015” startēs vēl vairākas latviešu ekipāžas, to vidū arī Gatis Vecvagars/Aivars Stolders (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri šogad pievienojušies “Vorobjovs Racing” komandai. Tāpat startam gatavojas Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un “LMT Autosporta Akadēmijas” braucēji Toms Lielkājis/Toms Pirktiņš (“Ford Fiesta R2”).

Rallijs notiks divas dienas. Piektdienas, 1. maija vakarā tiks veikti pirmie četri ātrumposmi, bet sestdien, 2. maijā risināsies vēl pieci.

Jāpiemin, ka rallijsprints “Kalnamuiža 2015” plānots jau nākošajā dienā, 3. maijā, līdz ar to vienas nedēļas nogales laikā Jānim Vorobjovam plānotas divas sacīkstes, divās valstīs. Viņa pastāvīgais stūrmanis Andris Mālnieks cer, ka auto Baltkrievijā netiks sabojāts un to pagūs laicīgi nogādāt līdz Latvijai. Tāpat stūrmanis atklāj, ka pirms šiem startiem ir ieplānoti testu braucieni.

“Rallijs Baltkrievijā būs iesildīšanās posms pirms vasaras sezonas,” stāsta Jānis Vorobjovs. “Šajā rallijā ceļi ir līdzīgi kā Kalnamuižā – skaisti un ātri. BMW ir ticis pie jaunas dvēselītes, kuru būvējis Edgars Šutovs, bet regulējis Ilmārs Repstelis. Ja automašīnai viss būs kārtībā, tad noteikti būsim uz starta arī Kalnamuižā.”

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *