Jētss sīvā cīņā ar Travņikovu un Švedu izcīna uzvaru Talsu rallijā

Igauņu pilots Rauls Jētss kļuvis par Latvijas rallija čempionāta trešā posma “Rally Talsi” uzvarētāju, ļoti sasprintā cīņā pēdējā ātrumposmā noturot pārsvaru pār krievu sportistu Staņislavu Travņikovu. Pirmajā trijniekā tika arī lietuvietis Vitauts Šveds, bet ātrākais no latviešu pilotiem bija Jānis Vorobjovs, kurš pēdējā ātrumposmā pacēlās uz ceturto vietu un guva uzvaru N4 klasē.

Jau ziņots, ka sestdien pirmajos divos ātrumposmos uzvarēja Sīms Plangi, kurš saglabāja vadību arī pēc SS3, tomēr nākamajā “dopā” tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties. Trešajā un ceturtajā ātrumposmā uzvarēja un vadību kopvērtējumā pārņēma Latvijas komandu “Prospeed” pārstāvošais Travņikovs, bet abos Talsu pilsētas ātrumposmos ātrākais bija “MM-Motorsport” pilots Rauls Jētss ar “Ford Fiesta R5”, nonākot vadībā pēc pirmās rallija dienas.

Uzsākot svētdienas ātrumposmus, Jētss atradās tikai 3.5 sekundes priekšā Travņikovam, un abu starpā cīņa turpinājās. Dienas pirmajā ātrumposmā krievu sportists bija ātrāks, pietuvojoties Jētsam līdz 1.6 sekunžu atstatumam, tomēr nākošajos trīs ātrumposmos mazliet labāk brauca igaunis, mazliet palielināja pārsvaru, bet pirms noslēdzošā “dopa” bija tikai 5.2 sekundes priekšā. Pārsteidzoši tuvu viņiem visas dienas garumā sekoja Vitauts Šveds, kurš pirms noslēdzošā 7.71 km garā “Talce – SC Grupa” ātrumposma tikai 1.8 sekundes atpalika no Travņikova.

No šīs trijotnes pēdējos kilometrus pārliecinoši ātrāk veica Jētss, kurš līdz ar to kļuva arī par “Rally Talsi” uzvarētāju. Travņikovs viņam pazaudēja 16 sekundes, rallija kopvērtējumā paliekot otrajā vietā. Šveds pieļāva kļūdu un zaudēja Jētsam 34 sekundes, kas gan neliedza izcīnīt trešo vietu sacensību kopvērtējumā. Šī trijotne pārstāvēja R5 klasi.

Ar lielisku rezultātu pēdējā ātrumposmā no astotās pozīcijas uz ceturto pacēlās Jānis Vorobjovs, kurš sacensību pirmajā dienā uzbrauca lielam akmenim un tehnisku problēmu dēļ zaudēja 1 minūti un 40 sekundes. Līdz ar to Vorobjovs tikai “Rally Talsi” pēdējos kilometros izrāva ceturto vietu absolūtajā ieskaitē un uzvaru N4 klasē. Lielisks pēdējā ātrumposmā bija arī 2013. gada Latvijas rallija čempions Aivis Egle, kurs atgriezies sacensībās pēc pusgada pārtraukuma. Viņš Talsos ieguvis piekto vietu un otro vietu N4 klasē, lai gan vēl pirms pēdējā “dopa” bija ceļā uz uzvaru šajā ieskaitē.

Neveiksmīgs dienas sākums bija Elvisa Hermaņa pilotētajai ekipāžai, kas pēc rallija pirmās dienas ierindojās ceturtajā vietā. Septītajā ātrumposmā tika pieļauta kļūda, sasista mašīnas aizmugurējā labā puse un zaudētas aptuveni 40 sekundes. Tādā veidā Hermanis izkrita no cīņas par pirmo trijnieku, taču nepadevās, finišējot septītais.

Ceturto vietu pēdējā ātrumposmā nenoturēja lietuvietis Ramūns Čapakausks, atkrītot uz sesto vietu un palaižot priekšā gan Vorobjovu, gan Egli, bet kļūdu izšķirošajā cīņā pieļāva Hermanis, mazliet apskādējot auto. Hermanim līdz Čapakauskam pietrūka tikai 3 sekundes! Haralds Šlēgelmilhs pēdējā ātrumposmā kļūdījās, pazaudēja mazliet vairāk nekā 1 minūti, kas liedza viņam ralliju noslēgt pirmajā desmitniekā. Rolands Jaunzems pacēlās uz desmito vietu, atstājot Šlēgelmilhu 11. vietā.

Tikmēr šodien cīņā atgriezās Plangi, kurš bija ātrākais abos pirmajos dienas ātrumposmos, bet trešajā piedzīvoja smagu avāriju. Savainojumu incidentā guva kāds trases personāla pārstāvis, kurš steizies ekipāžai palīgā, taču traumas neesot bīstamas. Arī ar sportistiem viss ir kārtībā, tomēr trasē devās ātrās palīdzības auto un ātrumposmu nācās pārtraukt. Savukārt tehnisku problēmu dēļ astotajā ātrumposmā izstājās Martins Samuitis, kurš pirms tam atradās piektajā pozīcijā.

Lieliska cīņa norisinājās divu riteņu piedziņas ieskaitē, kur par uzvaru visas dienas garumā sīvi cīnījās sestdienas līderis Emīls Blūms un Ralfs Sirmacis. Astotajā ātrumposmā Sirmacis pakāpās uz pirmo pozīciju, taču pirms noslēdzošā “dopa” abu starpā bija vien 0.2 sekundes. Pēdējā ātrumposmā ātrāks izrādījās Ralfs Sirmacis, kurš bija ātrāks pat par daudziem pilnpiedziņas braucējiem, izcīnot uzvaru gan vientilta piedziņas ieskaitē, gan R2 klasē. Diemžēl pēdējā ātrumposmā avāriju piedzīvoja Kristaps Feldmanis, kurš bija ceļā uz trešo vietu divu riteņu piedziņas ieskaitē.

Tikmēr 2WD klasē visai pārliecinoša uzvara Zigurda Kalniņa kontā. Viņa tuvākais sekotājs Kaspars Kaņeps-Kalniņš šodien piedzīvoja avāriju.

Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms “Viru 2014” norisināsies 13. un 14. jūnijā Igaunijā.

“Rally Talsi” rezultāti:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Rauls Jētss Ford Fiesta R5 57:51.84
2. Staņislavs Travņikovs Mitsubishi Lancer EVO VIII +21.86
3. Vitauts Šveds Mitsubishi Lancer EVO X +41.81
4. Jānis Vorobjovs Mitsubishi Lancer EVO X +1:07.46
5. Aivis Egle Mitsubishi Lancer EVO IX +1:17.09
6. Ramūns Čapkausks Mitsubishi Lancer EVO IX +1:25.64
7. Elviss Hermanis Mitsubishi Lancer EVO VIII +1:28.68
8. Igors Bulancevs Mitsubishi Lancer EVO X +1:59.44
9. Tarass Kravčenko Mitsubishi Lancer EVO X +2:14.29
10. Rolands Jaunzems Mitsubishi Lancer EVO VIII +2:21.08

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *