Brāļi Neikšāni pirms Talsu rallija iesildās supersprintā Bauskā un rallijā Ukrainā

Info:Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Aizvadītās garās brīvdienas bija autosporta notikumiem bagātas un divos mačos piedalījās arī „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” sportisti – Māris Neikšāns startēja jaunajā disciplīnā supersprints Bauskā, Mūsas trasē, savukārt Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals pirmoreiz karjerā bija devušies uz Ukrainas autorallija čempionātu – sacīksti „Stara Fortecja 2008″.

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals uz Ukrainu pirmkārt devās, lai pārbaudītu jauno treniņu automašīnu, kura sagatavota startēšanai „Latvijas Mobilā telefona rallija komandas” treniņsacensībās. Debija ar jauno auto sportistiem izdevās – uzrādījuši ātrākos laikus četros ātrumposmos, Neikšāns/Dzirkals finišēja trešie.

„Bija iespējams cīnīties arī par uzvaru, bet tas šajās sacensībās nebija mūsu uzdevums. Paši pieļāvām pāris kļūdas – pilsētas ātrumposmiem pa slapju bruģi mums nebija piemērotu riepu un otrās dienas pirmajā „dopā” aizbraucu taisni, noslāpēju auto un zaudēju vairāk par pus minūti. Abi šie negadījumi kopā maksāja vairāk nekā 45 sekundes. Bet kļuva tikai interesantāk – bija jāķer konkurenti rokā un dažos ātrumposmos atvinnējām pat pa sekundei uz kilometru! Uz pēdējā ātrumposma startu devāmies ar iespēju šo ralliju uzvarēt, taču palikām trešie. Ar šādu rezultātu esam apmierināti – šis bija tikai treniņš,” stāsta Andis Neikšāns.

„Ukraiņi mūs uzņēma viesmīlīgi, taču rallija organizācijas ziņā viņiem ir vēl daudz, ko mācīties. Bija arī atgadījums, kad mums mēģināja ātrumposma rezultātam pieskaitīt pus minūti, taču pēc ilgām cīņām izcīnījām, ka mums tomēr ieraksta patieso laiku. Ceļi bija diezgan nekvalitatīvi – šis būtu labs treniņš pirms Turcijas vai Kipras rallijiem,” spriež Pēteris Dzirkals uzreiz gan norādot, ka bija interesanti braukt sacīkstēs, kuras krietni atšķiras no Latvijā ierastajām.

Tikmēr Māris Neikšāns 1. maijā „Mūsas” sporta kompleksā Bauskā spēkus izmēģināja jaunajā autosporta disciplīnā, kurai dots nosaukums supersprints. Šeit pēc rallija principa sportisti ar ielas automašīnām trīsreiz sacenšas aptuveni 2,5 kilometru garā ātrumposmā, kur segumu aptuveni pusi uz pusi sastāda asfalts un zemes seguma ceļš. Visos trīs braucienos uzrādījis otro labāko laiku, arī sacensību noslēgumā Māris kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, piekāpjoties vienīgi Jānim Kārkliņam.

„Man ļoti patika jaunās sacensības! Tās bija dinamiskas un interesantas. Varēja labi pavingrot pirms rallija sezonas! Ja sanāks laika, arī nākamajā supersprintā centīšos piedalīties,” tā stāsta Māris Neikšāns.

Šobrīd „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” aizvada treniņsacensības pirms LMT Latvijas autorallija čempionāta otrā posma – rallija „Talsi”, kurš notiks nākamās nedēļas nogalē. Šīs nedēļas nogalē ar komandas treniņu automašīnu uz Lietuvu dosies ekipāža Māris Neikšāns/Gundars Kreilis, lai aizvadītu sacīkstes „Hansa Lizingas Rally 2008″ Viļņā.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” šogad atbalsta SIA „Latvjias Mobilais telefons”, būvkomānija „LEC”, „Latvijas Valsts Meži”, „Gros Auto”, „Bosch”, „Cramo”, „Neste Oil”, „Agip” un „Juneka”. Komandas automašīnas sagatavo kompānija „AMP Motorsport”.

Rallija „Stara Fortecja” rezultāti
Oleksandr Salyuk/Adrian Aftanaziv (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1.13:04,8, Juriy Protasov/Oleksandr Gorbik (Mitsubishi Lancer Evo VIII) +8,5, Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (LMT rallija komanda, Mitsubishi Lancer Evolution IX) +37,8, Valery Gorban/Oksana Aleksandrova (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:11,7, Volodimir Petrenko/Dmitro Jarovenko (Mitsubishi Lancer Evo IX) +1:13,3, Igor Chapovsky/Ivan German (Subaru Impreza STI Spec-C) +3:04,7.

Supersprinta Bauskā rezultāti
Jānis Kārkliņš (Mitsubishi Lancer Evo VIII) 6:53,008, Māris Neikšāns (Mitsubishi Lancer Evo IX) +7,151, Matīss Mežaks (Mitsubishi Lancer Evo IX) +8,998, Edmons Džigurs (Mitsubishi Lancer Evo IX) +13,741, Ivars Velme (Mitsubishi Lancer Evo VII) +18,123, Mareks Brauns (Subaru Impreza) +19,869.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *