Blūms Paides rallijā izstājas, Vorobjovs pēc pirmās dienas astotais

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Igaunijā notiekošajā “Humus Paide Rally”, kas reizē ir arī Latvijas rallija čempionāta priekšpēdējais posms, piektdien tika aizvadīti pirmie trīs ātrumposmi. Vairākas latviešu ekipāžas piedzīvojušas neveiksmes, bet absolūtās ieskaites līderis ir mājinieks Prīts Koiks (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

Sacensību pirmās dienas ietvaros sportisti divreiz veica nedaudz virs 2 km garu ātrumposmu Paidē (SS1 un SS3), kā arī 28.4 km garu dopu (SS2), kas ir garākais šajā rallijā. Sestdien tas būs jānobrauc vēlreiz, bet kopumā rīt paredzēti vēl septiņi ātrumposmi.

SS1 ātrākais bija Kaspars Kasari (“Škoda Fabia R5”), SS2 labāko laiku sasniedza Koiks, savukārt SS3 pirmo vietu ieņēma ar LAF licenci startējošais norvēģis Karls Peders Nordstrands (“Škoda SRT Proto 01”). Dienas izskaņā Koikam divu sekunžu pārsvars pār Nordstrandu, bet trešo vietu ieņem Urmo Āva (“Subaru Impreza STI”), kurš līderim zaudē 15 sekundes.

Jau pirmajā ātrumposmā avarēja Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (“Subaru Impreza STI”), Iļja Zakmans/Estere Zakmane (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (“Opel Astra”). Savukārt SS2 motora problēmu dēļ izstājās Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri bija vieni no savas klases favorītiem. Pēc SS1 šī ekipāža ieņēma piekto vietu absolūti un otro LRČ5 grupā.

Neskatoties uz desmit sekunžu sodu par pāragru startu, pēc SS2 sesto vietu ieņēma Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”). Trešajā ātrumposmā tika zaudēta gandrīz pusminūte, kas ekipāžu atmeta uz astoto pozīciju.

Rezultāti pēc SS3:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *