Vadošajām latviešu ekipāžām Paides rallijs izvēršas neveiksmīgs

Latvijas rallija čempionāta ieskaites priekšpēdējais posms “Humus Paide Rally”, kas norisinājās Igaunijā, noslēdzies ar norvēģu pilota Karla Pedera Nordstranda (“Škoda SRT Proto 01”) uzvaru, kamēr absolūtajā ieskaitē pirmo vietu izcīnīja mājinieks Prīts Koiks (“Škoda Fabia Rally2 evo”).

“Humus Paide Rally” reizē bija arī Igaunijas rallija čempionāta piektais un Baltijas jūras valstu rallija čempionāta ceturtais, noslēdzošais posms. Dalībnieki divās dienās veica desmit ātrumposmus ar kopējo distanci 129.88 km.

Piektdienas vakarpusē notika pirmie trīs dopi, kuros neveiksmes piedzīvoja vadošās latviešu ekipāžas. Motora problēmu dēļ otrajā ātrumposmā izstājās Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), savukārt pēc trešā ātrumpomsa dzinēja problēmu dēļ tāds pats liktenis piemeklēja Jāni Vorobjovu/Guntaru Zicānu (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”). Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (“Subaru Impreza STI”), Iļja Zakmans/Estere Zakmane (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (“Opel Astra”) jau SS1 piedzīvoja avārijas.

Absolūtajā ieskaitē šajās sacensībās par uzvaru spraigi cīnījās divas ekipāžas. Prīts Koiks bija līderis pēc pirmās dienas, bet sestdienas rītā vadību pārņēma Karls Peders Nordstrands. Abu rezultātu bija ļoti līdzīgi, bet pēc astotā dopa Koiks atguva vadību un pēc tam izcīnīja uzvaru šajā rallijā, pārspējot sāncensi ar nieka 0.6 sekunžu pārsvaru. Jāpiebilst, ka abas šīs ekipāžas startēja ar latviešu komandas “Sports Racing Technologies” sagatavotām automašīnām. Trešās vietas ieguvējs Urmo Āva (“Subaru Impreza STI”) zaudēja 1 minūti un 16 sekundes, bet ar tādu pašu rezultātu finišēja Timmu Korge (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Visaugstāk no latviešu ekipāžām kopējā vērtējumā ierindojās Mārtiņš Ķikusts/Raitis Ķikusts (“Mitsubishi Lancer Evo VII”), kuri ieņēma 22. pozīciju. Latvijas čempionāta ieskaitē absolūtajā ieskaitē ātrākais bija Nordstrands, kuram pirmā vieta arī LRČ1 grupā. Tikmēr LRČ2 grupā pirmo pozīciju guva Izraēlas pārstāvis Sergejs Ugers (“Ford Fiesta R5”), LRČ3 grupā ātrākais bija poļu pilots Timoteužs Abramovskis (“Ford Fiesta Rally3”), LRČ4 vērtējumā uzvarēja igaunis Jaspars Vahers (“Ford Fiesta Rally4”), savukārt LRČ5 kategorijā igauņu braucējs Timmu Korge ar gandrīz četru minūšu pārsvaru uzveica tuvākos sekotājus Ķikustu ekipāžu. Arī LRČ6 vērtējumā uzvara Igaunijas pārstāvim – Mihkelam Mendlam (BMW M3). Šeit otro vietu ieņēma Zigurds Kalniņš/Renārs Salaks (“BMW Compact”), bet trešie bija Jānis Liepa/Roberts Poriņš (BMW 330 E46). Tikai LRČ7 grupā uzvarēja latvieši, pirmo vietu sasniedzot Madara Dīriņa/Ginta Lasmaņa (“Honda Civic”) ekipāžai. Otrajā vietā igaunis Oskars Mennametss (“Citroen C2 R2 Max”), bet trešo vietu izcīnīja Aleksandrs Jakovļevs/Valerijs Maslovs (“Honda Civic Type-R”).

Latvijas rallija čempionāta noslēdzošais, astotais posms “Samsonas Rally Utena” norisināsies no 29. septembra līdz 1. oktobrim Lietuvā.