Sezona noslēgusies, paziņoti EVE ziemas kausa izcīņas čempioni

Foto: Gatis Krastiņš, eveautosports.lv

Aizvadīta viena no veiksmīgākajam “EVE ziemas kauss” sezonām. Šī bija ceturtā ziemas kausa izcīņa, kuru organizēja biedrība EVE autosports.

2016. gada sezona ir zīmīga ar lielo dalībnieku skaitu, kā arī ar dažādām trasēm. Pieci ziemas kausa posmi norisinājās četrās dažādās trasēs.

Pirmais posms norisinājās Vaiņodes novada, Embūtes  pagastā, Sproģu autokrosa trasē. Trasi izveidojuši Ojārs un Oskars Troikas, kuri ir aktīvi LČ autokrosa dalībnieki. Cīņā par uzvarām un godalgotajām vietām deviņās klasēs startēja kopumā 135 sportisti. Šī trase, šāda veida sacensībās tika izmantota pirmo reizi. Arī pēc dalībnieku aptaujas, šī trase guva ļoti pozitīvu novērtējumu.

“EVE ziemas kauss 2016” otrais posms norisinājās Vaiņodes lidlauka teritorijā ar jaunu trasi, kuras konfigurācija veidota kā rallija PS posms. Sākotnēji tā garums tika plānots aptuveni 3-4 km, taču drošības apsvērumu dēļ tika saīsināts līdz 2,3 km. Sacensību dienā laika apstākļi dalībniekus nelutināja – vējš, lietus, sniegs un gaisa temperatūra ap nulli. Tas gan netraucēja uz starta stāties turpat 120 dalībniekiem no visas Kurzemes.

Rudes kartodromā, Nīcas novadā tika aizvadīts  “EVE ziemas kauss 2016” trešais posms. Lai gan sniegs Kurzemē jau bija nokusis, tas neliedza aizvadīt pilnvērtīgas cīņas, jo sacensības noritēja uz asfalta seguma. Trešajā posmā, deviņās ieskaites klasēs, uz starta stājās 106 sportisti. “EVE ziemas kauss 2016” priekšpēdējais – ceturtais posms tika aizvadīts dalībniekiem labi zināmajā Druvas lidlaukā.

17.01.2016022

Ceturtā posma reģistrācijas laikā tika izsniegti 115 starta numuri, kā arī uzstādīts FWD klases rekords, kurā startēja trīsdesmit četri dalībnieki. Trase tika veidota pēc rallija PS principa ar trīs braucieniem. Visbeidzot 20. martā, ar rekordlielu dalībnieku skaitu finišēja “EVE ziemas kauss 2016”.

Piektajam posmam, kurš norisinājās  otro reizi Vaiņodes lidlaukā, pieteicās 165 dalībnieki. Arī ziema sarūpēja patīkamu pārsteigumi, lai arī uzsnigušais sniegs uz trases trajektorijām ātri vien nokusa, tomēr apkārt viss bija balts, kas noteikti radīja ziemas kausam atbilstošus apstākļus.

Kopumā “EVE ziemas kauss 2016” ietvaros tika izsniegts 641 starta numurs. Sacensībās piedalījās 167 dalībnieki no visas Kurzemes, kā arī Rīgas, Siguldas, Ādažiem un Ogres. Vidēji katrs sportists, startējot vienā klasē, sporta režīmā nobrauca 55 kilometrus. Ņemot vērā, ka nolikums paredzēja iespēju braukt pat trīs ieskaites klasēs, daļa no sportistiem pieveica iespaidīgu kilometrāžu.

Katru no pieciem posmiem atbalstīja GROS AUTO. GROS AUTO specbalvu katrā posmā ieguva dalībnieks, kurš uzrādīja absolūti labāko brauciena rezultātu.

“EVE ziemas kauss 2016” kopvērtējuma oficiālie rezultāti:

FWD 58 dalībnieki, pirmais Edgars Poriņš, otrais Aivo Gailītis, trešais Andis Gluškovs.

FWD/R 33 dalībnieki, pirmais Edgars Poriņš, otrais Aivo Gailītis, trešais Andis Gluškovs.

RWD 41 dalībnieks, pirmais Aivars Krastiņš, otrais Voldemārs Kalve, trešais Mārtiņš Kļava.

RWD/R 33 dalībnieki, pirmais Aivars Krastiņš, otrais Voldemārs Kalve, trešais Mārtiņš Kļava.

4WD 22 dalībnieki, pirmais Artūrs Padrevics, otrais Ingars Padrevics, trešais Toms Anevics.

4WD/R 18 dalībnieki, pirmais Artūrs Padrevics, otrais Ingars Padrevics, trešais Toms Anevics.

2WD OPEN 39 dalībnieki, pirmais Andis Gluškovs, otrais Voldemārs Kalve, trešais Arvis Bērziņš.

4WD OPEN 17 dalībnieki, pirmais Artis Artemenkovs, otrais Kaspars Aigars, trešais Gvido Erķis.

DĀMAS 13 dalībnieces, pirmā Nensija Paula Gailīte, otrā Rūta Steķe, trešā Dace Purmale.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Izmantotie resursi: www.eveautosports.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *