Ar spraigām cīņām startējusi “EVE Ziemas kauss” sezona

Svētdien, 17. janvārī tika dots starts “EVE Ziemas kauss” autosprinta sacensībām, noskaidrojot ātrākos pirmā posma braucējus.

Sezonas pirmās sacīkstes tika aizvadītas Embūtē, autokrosistu Ojāra un Oskara Troiku veidotajā “Sproģu karjers” autokrosa trasē. Tas garums ir 900 metri un trasē atrodas arī divi metošie tramplīni. Cīņā par uzvarām un godalgotajām vietām deviņās klasēs startēja kopumā 135 sportisti un tika aizvadīti divi braucieni.

2WD Open klasē uzvaru izcīnīja Kristaps Martinovs (BMW 325), par 3.2 sekundēm uzveicot Mārci Martinovu (BMW 325), kamēr vēl vairāk nekā pēc 1 sekundes sekoja Māris Druva (MR2).

Jānis Bruzinskis (“Mazda”) ar nieka 0.21 sekundes pārsvaru pār Jāni Salu (“Audi S90”) guva uzvaru 4WD ieskaitē. Trešais šeit Mihails Riško (“Subaru Impreza”).

Jānis Sala (“Audi S90”) kļuva par uzvarētāju 4WD Open klasē, kur par 10 sekundēm pārspēja Gvido Erķi (“Audi Coupe”) un Sergeju Vereteļņiku (“Subaru Impreza”). Starp šiem abiem tikai 0.4 sekundes divu braucienu summā.

Tāpat Jānis Sala (“Audi S90”) ieguva pirmo vietu 4WD/R klasē, kur divos braucienos vien par 0.69 sekundēm pārspēja Jāni Bruzinski (“Mazda”). Trešajā vietā Toms Anevics (“Subaru Impreza”).

Starp Dāmām pirmajā vietā Laila Mickus (“Subaru Impreza”), kurai 4.5 sekundes zaudēja Nensija Paula Gailīte (“VW Golf”), trešajā vietā paliekot Santai Vaičkus (“Audi S90”).

FWD klasē uzvara Edgaram Poriņam (“VW Golf”), bet 2.6 sekundes tālāk – Aivo Gailītis (“VW Golf”). Trešajā vietā šajā klasē Jānis Joksts (“Mazda”).

FWD/R ieskaitē uzvarēja Andris Kairišs (“VW Golf 3”), par 6 sekundēm pārspējot Robertu Poriņu (“VW Golf”), kamēr trešajā vietā Edgars Poriņš (“VW Golf”). Otro un trešo vietu šķīra 0.15 sekundes!

Aivars Krastiņš (BMW 316) sīvā cīņā uzveica Lauri Šteinbergu (BMW 316) RWD klasē – abu starpā pēc diviem braucieniem 0.28 sekundes. Salvis Krūmiņš (BMW) trešajā vietā, arī zaudējot pavisam nedaudz un no uzvarētāja atpaliekot tikai 1.31 sekundi.

Arī RWD/R klasē Krastiņam pirmā, bet Šteinbergam otrā vieta, un cīņa ļoti saspringta – pēc diviem braucieniem starp abiem bija 0.87 sekundes. Trešo vietu guva Voldemārs Kalve (BMW).

“EVE Ziemas kausā” šogad plānoti pieci posmi. Nākamais no tiem notiks 31. janvārī.