Aizvadīts Latvijas čempionāta IV posms offroad R.V.M.

Info: Gatis Panavs
Foto: www.autopilots.lv

Vienlaicīgi ar Baltic Cup 2007, jūlija pēdējā nedēļā 28.-29.07 tika aizvadīts arī Latvijas čempionāta IV posms offroad radio vadāmajiem modeļiem. Sacensības tika aizvadītas jaunajā, tikai šogad prezentētajā RTPOWER Turaidas trasē. Šī trase jūtami atšķiras no Latvijā esošajām pārējām divām trasēm ar izteikti tehnisku izkārtojumu sarežģītiem tramplīniem.

Daudzi dalībnieki trasē ieradās jau piektdienas pēcpusdienā, vēloties gūt papildus treniņu iespējas pirms sacensību sākuma sestdienā. Visu klašu dalībnieku sarakstā varēja redzēt visu trīs Baltijas valstu ātrākos braucējus, kā arī 1/8 bagiju klasē startēja viens no Norvēģijas spēcīgākajiem braucējiem. Pie šādas braucēju komplektācijas tika prognozēta sīva cīņa par augstākajām pozīcijām, kā arī vērtīgās balvas ko sarūpēja lielākais sacensību sponsors RTPOWER.EU bija papildus stimuls tam.

Lielā balva 1/8 bagiju klasē bija bagijs OCM Kaos DT19PRO , bet Open klasē Goengines .25 nitro motors.

Kvalifikācijas braucieniem starts tika dots svētdien no rīta. Pirms tam katrai klasei trase bija atvērta 45. minūšu ilgiem treniņa braucieniem. Pie tik kupla dalībnieku skaita trase tiek ātri izbraukāta un kļūst bedraina, attiecīgi arī lēnāka. Neskatoties uz to, daļa braucēju savus ātrākos kvalifikācijas rezultātus uzstādīja jau pašā pēdējā, trešajā kvalifikācijā, tad, kad teorētiski trasei bija jābūt visgrūtāk izbraucamai. Tieši pirmajā kvalifikācijas riņķī Edgars Čipāns parūpējās par ātrāko rezultātu, ko visas dienas gaitā tā arī nevienam neizdevās pārspēt. Piedevām ātrākais Edgars bija gan 1/6, gan 1/8 klasēs.

Lai arī cik ātrs būtu kvalifikācijas rezultāts, šajā situācijā tas ne mazākā mērā nevienam braucējam negarantēja dalību Fināla braucienā. Sestdienas pēcpusdienā kvalifikācijas bija beigušā un sacensības tuvojās galvenajai daļai – svētdien paredzētajiem ceturtdaļ fināla, pusfināla un fināla braucieniem.

Svētdien, kā pirmie tika aizvadīti 1/8 bagiju ceturtdaļ fināla braucieni.

Neskatoties uz draudīgajām prognozēm, laika apstākļi joprojām lutināja.

Tikai pēc pēdējā pusfināla tika noskaidroti 1/8 bagiju fināla brauciena dalībnieki. Pārējās klases dalībnieki nebija tik daudz, tādēļ visi 1/6, monstru un open klases braucēji piedalījās finālā.

Pirmā fināla braucienu aizvadīja 1/6 klase. Par uzvaru cīnijās divi igauņi un viens latviešu braucējs. Pietam, abiem igauņiem esošās šasijas trasē izskatījās stabilākas. Startā nelielu izrāvienu veica abi igauņu braucēji Tonus Toomings un Siims Kikkas. Drīz vien, palielinot tempu, viņus apdzina Edgars Čipāns. Brauciena laikā abi igauņi lēnām, bet patstāvīgi atpalika, ļaujot Edgaram finišēt kā pirmajam ar krietnu pārsvaru.

Pretēji kvalifikācijas rezultātiem, Open klases finālā pirmo pozīciju stingri aizsargāja Rando Mere. Pēc kvalifikācijas viņš bija tikai sestais ātrākais, taču fināla laikā rādot stabilu un nekļūdīgu braukšanas prasmi viņš finiša līniju sasniedza pirmais.

Neparedzētu tehnisku apstākļu dēļ 1/8 klasei pirmais fināla brauciena rezultāts netika uzskaitīts. Pēc atkārtota starta līdera pozīcijā turējās norvēģis Pere-Tore Pettersens. Viņam aiz muguras, gaidot mazāko kļūdu, cieši sekoja Čipāns. Apmēram 10 minūtē Pettersens tika apsteigts un vadībā izvirzijās Čipāns. Norvēģis nebija ar mieru tik viegli padoties, joprojām turoties cieši aizmugurē Čipānam. Vienā no līkumiem Pettersena bagijs apgāzās, ļaujot Edgaram atrauties. Pēc negadījuma Pettersens trasē atgriezās joprojām kā otrais, taču neilgi brīdi pēc tam viņa bagijam beidzās degviela, kas uzreiz izsita viņu no cīņas par uzvaru. Pie visa 15. minūtes pirms fināla brauciena beigām sākās lietus, tādējādi pēdējās minūtes tika aizvadītas pa slapju un slidenu trasi. Taču Čipāns netraucēti pēc finiša signāla līniju šķērsoja kā 1/8 bagiju klases uzvarētājs.

1/8 buggy:
1 Edgars Čipāns
2 Torger Tanel
3 Per-Tore Pettersen
4 Toomas Ramm
5 Rando Mere
6 Margus Hanvere
7 Sergejs Maslovs
8 Dainis Bairs
9 Jānis Ankravs
10 Mindaugas Pacevicius
11 Taurius Sinkevicius
12 Sarunas Zabulionis
13 Siim Sildver
14 Kuldar Ilus
15 Raimonds Vilnis
16 Jaanus Saare
17 Ahti Järvet
18 Gatis Panavs
19 Andres Käver
20 Vidmunds Bambāns
21 Boriss Bergmanis
22 Rainer Põhjala
23 Kaspars Mežapuķe
24 Jaanus Kesküla
25 Rokas Zabulionis
26 Martynas Pacevicius
27 Rytis Pacevicius
28 Arnas Pacevicius
29 Jevgēnijs Kuhaļskis
30 Jonas Pacevicius
31 Krists Rullis
32 Gytis Tedoriunas
33 Ivars Skudra
34 Oskars Drengers
35 Rytis Rukstele
36 Uģis Tinte

OPEN:
1 Rando Mere
2 Allar Rebane
3 Jānis Ankravs
4 Marek Männing
5 Raimonds Vilnis
6 Andres Käver
7 Agris Caune
8 Jaanus Kesküla
9 Artjom Arno
10 Mindaugas Pacevicius
11 Margus Evert
12 Kārlis Dortāns

1/6 buggy:
1 Edgars Čipāns
2 Toomas Karner
3 Tarmo Hanimägi
4 Tonu Tooming
5 Siim Kikka
6 Jurijs Jemcevs
7 Raine Ambus
8 Arvīds Pīlādzis
9 Jaan Kikka
10 Ēvalds Butāns
11 Teet Toomsalu
12 Aigars Gailis

1/8 Monster:
1. Allar Rebane
2. Jānis Neilands

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *