Aizvadīts LČ posms offroad radio vadāmajiem mdeļiem

Info: Gatis Panavs
Foto: www.cjracing.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē (19.08.2007) norisinājās jau 5. pēc kārtas Latvijas čempionāta posms offroad radio vadāmajiem mdeļiem. Sacensības tika aizvadītas Kangarnieku / ABC trasē, kura pateicoties automdeļu klubam Autopilots bija veiktas pietiekami nozīmīgas pārbūves, trasei kopmā piešķirot krietni savādāku konfigurāciju salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Kā jau ierasts, vispopulārākā dalībnieku skaita ziņā bija 1/8 offroad klase, klāt esot gan Latvijas, gan Igaunijas ātrākajiem braucējiem.
Kad šasijas jau bija kārtīgi noputējušas un gaisa filtros sarauts liels daudzums smilšu, sacensību diena pārgāja uz interesantāko daļu. Bija pienācis laiks pusfināla un fināla braucieniem. 1.- 4. vieta pusfinālos nodrošina automātisku dalību fināla braucienā. Vienīgā klase kurā tika braukti pusfināla braucieni šoreiz bija 1/8 bagiji. Fināla raucienos iekļuva praktiski tie paši baucēji, kas ātrus rezultātus bija uzrādījuši jau kvalifikācijas laikā. Tehnisko problēmu dēļ pusfinālu nepārvarēja un finālā netika ne Igaunis Rando Mere, ne latviešu braucējs Dainis Bairis. Abi šie braucēji kvalifikācijā stabili turējās tabulas augšgalā, pietam Baltic CUP sacensībās piedalījās finālā. Bairi, pievīla stūres iekārtas defekts, savukart Mere’m radās motora problēmas. Tik tālu par pusfināliem būtu viss.

Kā pirmie trasē uz fināla braucienu un “attiecību noskaidrošanu” devās Open klases dalībnieki. No starta kā pirmais pārliecinoši aizbrauza igaunis Rando Mere un vairākas minūtes turējās 1. vietā. Brīdī, kad noslāpa Meres motors, sākās ļoti sīva cīņa par pirmo vietu. No vairākiem dalībniekiem, visātrākais izrādijās igaunis Andres Kaver, kas spēja atrauties no tuvākā sekotāja par veselu apli. Cieši aiz viņa sekoja Kārlis Dortāns, Raimonds Vilnis un jaunākais sacensību dalībnieks – Māriņš Šteins. Vislielākā intriga trasē sākās 2 minūtes pirms brauciena beigām, kad, noslāpstots motoram, no cīņas izstājās Kavers. Pēdējos divus aplūs galveni pretendenti uz uzvaru, kas tobrīd bij Šteins, Vilnis un Dortāns, veica apmēra 1-2 sekunžu atstatumu starp pirmo un trešo vietu. Tramplīnā, pirms pēdējā līkuma, notika neliela sadursme. Visātrāk no turienes izdevās aizkļūt Dortānam, taču tieši pirms pašas finiša līnijas, nešķērsojot to, viņš sāka taisīt neizprotamus un dīvainus manevrus. Kā vēlāk noskaidrojās, Dortāns domāja ka finišu jau ir šķersojis un izbaudija uzvaras priekus, taču līnija vēl nebij pārbraukta. To uzzinot, viņš momentā iztaisnoja modeli un traucās uz finišu, taču arī Vilnis bija izspiedis no motora maksimālos apgriezienus un lidoja uz finišu. Pāris centimetrus (!) aiz viņa sekoja Šteins, kas vēl nemaz nebij gatavs padoties. Dortānam tomēr izdevās finišu šķērsot pirmajam, apsteidzot Vilni par nieka 0.08 sekundēm. Toties starp Viļņa otro un Šteina trešo vietu bija tikai 0.01 sekunde.

1/6 klasē finālā apmēram trīs minūtes līdz beigām līdera pozīcijā bija Edgars Čipāns. Kā jau tehniskā sporta veidā nepatikšanas sākas pašā nevēlamākajā brīdī un tā notika arī šoreiz.Nezināmu iemesludēļ Čipāns pēdējos apļus veica krietni lēnāk nekā pārējā laikā. Tas ļāva pirmajā pozīcijā izvirzīties igaunim Tonus Tooming, saglabājot to līdz pat finišam.

Čipāns brauciena pēdējās minūtēs pameta vadības tiltiņu, tādējādi pārkāpjot braukšanas kārtības reglamentu. Saņemot oficiālu protestu par šo atgadījumu, protesta izskatīšanas komisija nolēma no Edgara Čipāna rezultāta atņemt 3 apļus, tādējādi Čipāns kopumā palika 3. vietā, bet uz otro vietu pakāpās Jurijs Jemcevs.

1/8 klases finālā jau no paša brauciena sākuma vadībā izvirzijās igaunis Toomas Ramm un kā pirmais arī šķērsoja finiša līniju. Apdraudēt viņa pozīciju brauciena laikā tā īsti neviens nespēja. Otrā vietā ilgu laiku turējā Edgars Čipāns, taču izskatījās ka viņa modelim ir kādas tehniskas problēmas. Brauciena izskaņā modelis izskatījās diezgan nevadāms. Situāciju izmantoja Jānis Ankravs, kas pirmstam visu laiku bija turējies trešajā pozīcijā, apdzenot Čipānu un pavirzoties uz otro vietu.

Rezultāti:
1/8 BAGIJI
1. Toomas Ramm
2. Jānis Ankravs
3. Edgars Čipāns
4. Kuldar Ilus
5. Zigurds Millers
6. Sergejs Maslovs
7. Ivars Skudra
8. Andres Kaver
9. Ojārs Grāvis
10. Jaanus Saare
11. Ahti Jarvet
12. Normunds Krastiņš
13. Dainis Bairs
14. Kaspars Mežapuķe
15. Jevgenijs Kuhaļskis
16. Margus Hanvere
17. Boriss Bergmanis
18. Rando Mere
19. Oskars Dregners
20. Indrek Ladva

OPEN
1. Kārlis Dortāns
2. Raimonds Vilnis
3. Mārtiņš Šteins
4. Andres Kaver
5. Agris Caune
6. Rando Mere
7. Jānis Ankravs

1/6 BAGIJI
1. Tonus Tooming
2. Jurijs Jemcevs
3. Edgars Čipāns
4. Aigars Gailis
5. Raivo Tilners
6. Raitis Lubgans
7. Ēvalds Butāns
8. Raine Ambus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *